У Львові планують створювати туристичні маршрути за межами центру

logo


понеділок, 1 серпня, 2016, 16:59
Львів

У Львові планують створювати туристичні маршрути за межами центру

Виконавчий комітет Львівської міськради на засіданні 1 серпня затвердив Концепцію розподілу туристичного навантаження на громадський простір Львова.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Метою реалізації концепції є створення умов для регулювання потоку туристів, забезпечення комплексного розвитку території міста, створення конкурентоспроможної розвинутої туристичної інфраструктури через раціональне використання туристичних ресурсів, що сприятиме збільшенню обсягу надходжень до бюджетів всіх рівнів від провадження туристичної діяльності.

Згідно із документом, основне туристичне навантаження у даний час припадає на центральну частину міста Львова, зону середньовічного міста, де зосереджено більше як половина всіх закладів та через яку пролягає 80 відсотків всіх туристичних маршрутів.

Туристичному кластеру необхідно створювати нові туристичні (тематичні і територіальні) маршрути та туристичні продукти поза межами центру. У пішохідній зоні Львова вже достатньо атракцій, тому варто не накопичувати їх, а розширювати межі туристичних маршрутів Львова та відкривати нові привабливі місця як для туристів, так і для мешканців міста.

У міськраді нагадують, що у Львові є понад 100 храмів, тому цікавим є маршрут «Дорога духу і добра», маршрут «Парками Львова», який поєднує зелені зони Львова. Необхідно популяризувати маршрути «Науковий Львів» по місцях різних винаходів, які були зроблені у Львові, «Промисловий Львів», «Астрономічний Львів», інші. Об’єкти на цих маршрутах розташовані на чималій відстані, тому тут було б доцільно використати транспортний засіб, що значно краще, аніж накопичувати туристичні транспортні засоби у центрі Львова, який і так перевантажений.

«Розвиток туризму має бути у гармонії з історичним містом, у гармонії з його мешканцями», – наголошують у концепції.

Таким чином реалізація концепції сприятиме:

вжиттю заходів, спрямованих на вивільнення центральної, особливо пішохідної, частини міста від транспорту;
створенню комфортних і безпечних умов перебування у громадському просторі мешканців та гостей міста, їх вільному доступу до туристично привабливих об’єктів;
розвитку громадських просторів поза межами сьогоднішнього «туристичного Львова»;
забезпеченню збереження і розвитку найцінніших історико-архітектурних територій та об’єктів архітектурної, культурної, історичної і природної спадщини;
забезпеченню доступності туристичних ресурсів для всіх категорій осіб, особливо для осіб з особливими потребами;
доступності публічних послуг, підвищенню їх якості.

«Економічний ефект – прямий ефект виміряти не можливо, але це дає поштовх розвитку територій, через які пролягають туристичні маршрути, ефективному використанню архітектурної та культурної спадщини, промоції міста, – йдеться у концепції. – Результат – збільшується кількість туристів, зростає рівень їх задоволеності сферою гостинності Львова, забезпечено баланс інтересів туристів, мешканців, інших учасників кластеру».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.