У Львові поховали зв’язкову УПА Ольгу Ільків

logo


У Львові попрощались із зв’язковою Романа Шухевича — Ольгою Ільків. Її поховали на полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА на вул. Мечникова. На похороні були присутні родичі, знайомі, пластуни та львів’яни.

Попрощались із зв’язковою УПА Ольгою Ільків у Храмі Воздвиження Чесного Хреста.

У Львові поховали зв’язкову УПА Ольгу ІльківСуспільне Львів

У Львові поховали зв’язкову УПА Ольгу Ільків

В пам’ять про зв’язкову Організації Українських Націоналістів вишикувалась почесна варта.

Син Ольги Ільків – Андрій Бойко поділився спогадом про матір:

“Пам’ятаю, що вона одного разу сказала: “Я би хотіла, якби я померла, щоб ніхто не плакав, щоби грали веселі пісні”. Так було цікаво, я навіть був здивований, що мама так захотіла. В принципі, я потім подумав, її життєва позиція була така, знаєте бадьора, оптимістична, незважаючи ні на які труднощі іти в перед, пробиватись”.

У Львові поховали зв’язкову УПА Ольгу ІльківСуспільне Львів

Поховали Ольгу Ільків на полі почесних поховань воїнів УПА

Історик Микола Посівнич каже, що вона була символом національно-визвольного руху. 14 років вона провела у радянських тюрмах. “Роксоляна” — такий псевдонім мала Ольга Ільків.

“Феномен Ольги Ільків полягає в тому, що вона була тою найнижчою ланкою, на плечах кого була вся визвольна боротьба. Саме такі тендітні жінки забезпечували весь рух і боєприпасами, і медикаментами, і саме головне — це був зв’язок. Пані Оля була однією із таких людей, в яких не було слова “ні”, а була лише задача і мета, яку треба виконати. Вона не бачила ні бар’єрів, ні перешкод і готова була виконати це завдання, яке їй поставили”, — каже історик Микола Посівнич.

Прощались із Ольгою Ільків прийшли і львівські пластуни, адже зв’язкова Романа Шухевича теж була пластункою.

У Львові поховали зв’язкову УПА Ольгу ІльківСуспільне Львів

Прощались із Ольгою Ільків прийшли і львівські пластуни

“Коли пластуни досягають певного рівня в “Пласті”, вони складають присягу. Присягають Богові й Україні. Після того ми виконуємо пластову обітницю. У ній йдеться про те, що ми будемо плекати всі свої сили на те, щоб розвивати нашу державу. Вона (Ольга Ільків, — ред.) не зламала своїх присяг. Вона боролася за Україну, боролась за незалежність і вона є героєм України, воїном УПА та пластункою. Це дуже почесно для нас”, — каже заступниця голови львівського осередку “Пласт” Дарина Доскач.

Ользі Ільків був 101 рік.

Що відомо про Ольгу Ільків

Ольга Ільків – зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича (“Роксоляна”, “О. Звіробій”). Народилась у 1920 році у Стрию на Львівщині.У грудні 1941 року вступила до ОУН. У 1950 році була заарештована і у 1952 році засуджена до 25 років ув’язнення. З них 14 років провела в радянських тюрмах. Ув’язнення відбувала в Олександрівській, Володимирській централях та Іркутській області.

У 2008 році була нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня. Членкиня Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

Померла Ольга Ільків 6 грудня на 102-му році життя.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону