У Львові представили фільм “Позивний Італієць”

logo


У Львівському палаці мистецтв презентували фільм “Позивний Італієць.”

В кінострічці йдеться про історію майданівця, добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа. Через несправедливі звинувачення він перебував майже три роки під вартою в Болоньї (з червня 2017 року до листопада 2020 року). 

Народився Віталій у 1989 році в місті Хоростків Тернопільської області. У 2003 році з родиною переїхав до Італії, де закінчив технічний коледж, отримав італійське громадянство та почав працювати діджеєм. Під час Революції Гідності у 2013 році Віталій повернувся в Україну та став членом Самооборони, далі – старшим сержантом батальйону оперативного призначення імені генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України. Брав участь у боях за Слов’янськ навесні 2014 року У червні 2017 року Віталій Марків вирушив з України до Італії, аби відвідати матір. 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї італійська поліція заарештувала його за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського колеги Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу у травні 2014 року біля Слов’янська.

Марків за неправдивими звинуваченнями перебував під вартою в Болоньї з червня 2017 року. Особовий склад та ветерани батальйону оперативного призначення ім. Сергія Кульчицького вважали цю справу політично заанґажованою та спрямованою на дестабілізацію українсько-італійських відносин. Вони запевнили, що Віталій Марків фізично не міг бути причетним до загибелі італійця та росіянина, бо 24 травня 2014 жодного міномета на озброєнні батальйону не було.

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілана повністю виправдав українського воїна. Україна відстояла свого героя, хоч і довгі три роки він таки перебував за гратами в Італії. Справою займався особисто Арсен Аваков, який постійно підтримував Віталія, та Президент України.

У заході взяв участь головний герой фільму Віталій Марків, який сказав: «Я не міг здатись, впасти духом, бо тут судили не мене, а всю Україну!»  Зазначимо, що фільм “Позивний Італієць” створений на замовлення Державного підприємства “Центр захисту інформаційного простору України”. Режисер документальної стрічки – Артем Шевченко.

Віталій Марків – патріот, який став на захист української державності ще під час подій на Майдані й до сьогодні продовжує це робити у лавах батальйону імені Героя України генерала Сергія Кульчицького.

Йосип МАРУХНЯК, Львів, фото автора