У Львові реставрують старовинну криницю

logo
144534_u_lvovi_restavrujut_starovinnu_krinicju.jpeg


24.10.2017, 14:19

криниця со львами, фонтанУ Львові почали реставрувати криницю з левами на Коперника. Реставрацію почали з фігур левів біля фонтану. Їх демонтували, щоб очистити та відновити. Про це повідомляє Zaxid.Net. 

На вулиці Коперника почали реставрувати криницю з Левами. Фігури левів демонтували для відновлення, а біля криниці вирішують, яку зону краще зробити – пішохідну чи вело-пішохідну.

Завершити реставрацію обіцяють до кінця року. Також у криниці хочуть відновити фонтан і підвести до нього воду. Зараз є два варіанти, яким зробити фонтан у криниці: звичайним або питним.

“Раніше криниця мала живлення від природного джерела. Але з середини 1950-х років води в ній нема, тому треба обговорювати питання, як там влаштувати фонтан”, – розповіла  начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Леви походять з будівлі старої Ратуші. На вулиці Коперника розташовані два, а ще два знаходяться на Високому Замку.

Нагадаємо, реставрувати криницю з левами почали планувати ще з травня 2017-го року. У міській раді провели експертизу проекту, та визначили попередню суму – 90 тисяч гривень. Проте, як зазначала раніше Лілія Онищенко, через великий об’єм робіт, доведеться шукати спонсорів на дофінансування. Також вона зазначила, що криниця з левами знаходиться у поганому стані та нищиться через насув грунту.

Во Львове начали реставрировать колодец со львами на Коперника. Реставрацию начали с фигур львов у фонтана. Их демонтировали, чтобы очистить и восстановить. Об этом сообщает Zaxid.Net. 

На улице Коперника начали реставрировать колодец со львами. Фигуры львов демонтировали для восстановления, а у колодца решают, какую зону лучше сделать – пешеходную или вело-пешеходную.

Завершить реставрацию обещают до конца года. Также в колодце хотят восстановить фонтан и подвести к нему воду. Сейчас есть два варианта, каким сделать фонтан в колодце: обычным или питьевым.

“Раньше колодец питался от природного источника. Но с середины 1950-х годов воды в ней нет, поэтому надо обсуждать вопрос, как там устроить фонтан”, – рассказала начальник управления охраны исторической среды Львовского городского совета Лилия Онищенко.

Львы происходят из здания старой Ратуши. На улице Коперника расположены два, а еще два находятся на Высоком Замке.

Напомним, реставрировать колодец со львами начали планировать еще с мая 2017 года. В городском совете провели экспертизу проекта и определили предварительную сумму – 90 000 гривен. Однако, как отмечала ранее Лилия Онищенко, из-за большого объема работ придется искать спонсоров на дофинансирование. Также она отметила, что колодец со львами находится в плохом состоянии и уничтожается через сдвиг почвы.


А поділитися?