У Львові та Івано-Франківську провели трансплантацію серця, печінки та нирки

logo


У Львові сьогодні, 12 жовтня, пересадили серце і печінку, а також у Івано–Франківську – нирку.

Про це  у Facebook повідомив директор лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

За його словами, донором став 50-річний чоловік з Івано-Франківська, який помер внаслідок важкої травми голови.Згоду на трансплантацію дав його брат, який за професією –  лікар.

“Нирку хворому пацієнту пересадили в Івано-Франківську, а серце і печінку –  у Львові.

Мультиорганний забір наша команда та команда Інституту серця МОЗ України виконувала спільно з місцевими лікарями”, – зазначив Олег Самчук.

Одну нирку медики пересадили у Івано-Франківській лікарні. Її отримав 32-річний львів’янин, який був у «листку очікування». Це перша, за словами медика,  в Івано-Франківську посмертна трансплантація нирки.

Серце і печінку  у супроводі Патрульної поліції України повезли до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

“Серце пересадили 29-річному чоловікові з Вінниччини. Через ускладнення від коронавірусу його власний орган уже ледь виконував функцію.

Печінку отримала 43-річна матір двох дітей із Закарпаття. Операцію наші лікарі виконували разом з колегами з лікарні «Феофанія», – повідомив Олег Самчук.

Також медики висловили щирі співчуття та подяку  родині донора. І побажали швидкого відновлення реципієнтам.

“Я дякую усім, завдяки кому цієї доби ми змогли врятувати три життя. Особливо керівнику Обласної клінічної лікарні Івано-Франківськ Остапу Грищуку та медичному директору Андрію Яворському, а також усьому вашому колективу. Вони – справжні професіонали”, – повідомив Олег Самчук.

І наголосив, що лише цього року у лікарні швидкої медичної допомоги  уже виконано 44 трансплантації органів. З них – 6 сердець.

“І цей показник – результат об’єднання зусиль великої кількості людей і команд, які працюють заради однієї мети – порятунку українців в Україні”, – зауважив Олег Самчук.

Нагадаємо, що у Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0