У Львові триває відзначення 200-ліття “Львівської політехніки”

logo


День для Національного університету «ЛП» розпочався сьогодні з відвідин Собору святого Юра, де відбувся Подячний молебень за «Львівську політехніку».

Згодом у головному корпусі вишу для гостей, а їх приїхало чимало і чи не з усього світу, провели тематичні екскурсії, зокрема – історичною актовою залою, показали галерею портретів ректорів, розповіли про видатних науковців-політехніків.

Опісля відбулося урочисте відкриття пам’ятної таблиці, присвяченої заснуванню 1816 року Цісарсько-королівської Реальної школи, яка й розпочала відлік історії  «ЛП». Ескіз меморіальної  дошки  зробив директор Інституту архітектури професор Богдан Черкес, втілив – народний художник України Ярослав Скакун.

О 15.00 колишні і теперішні політехніки, також, звичайно, гості «ЛП» зібралися на святочну академію у Львівській опері. Серед присутніх у залі – заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, Генеральний прокурор (випускник «ЛП») Юрій Луценко, президент Світового конгресу українців і honoris causa (почесний доктор) «ЛП»  Євген Чолій,  ректори українських та закордонних вищих навчальних закладів.

Від громади Львова ювілярів  привітав Львівський міський голова Андрій Садовий (теж, до речі, випускник «Львівської політехніки») і відзначив подяками професорів вишу.

На завтра у рамках святкових заходів в університеті запланована Міжнародна наукова конференція на тему «Науковці та випускники Львівської політехніки у світовій науці та культурі, міжнародній політиці та економіці». 

Варто додати, що до ювілею у виші підготували дві виставки – картографічних видань Львова та найвідоміших науковців Львівської політехніки від часу заснування до ректорства професора Юрія Рудавського. Також відзняли фільм-відеорозповідь «Львівська політехніка –200 років історії…». 

А видавництво «ЛП» підготувало до друку п’ять видань, присвячених історії і сучасності славетної «Львівської політехніки». І це, зокрема, книжки «Від Реальної школи до Львівської політехніки. Нариси з історії Львівської політехніки (1816–1918)», «Doctores honoris causa Львівської політехніки», двомовний (українською та англійською) «Архітектурний атлас».

В університеті наголошують, що видання будуть корисними кожному, хто цікавиться історією та діяльністю НУ «Львівська політехніка».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото сайту «ЛП».