У Львові у переддень Різдва встановили чотириметрового дідуха

logo


Сьогодні, 6 січня, у Львові відбулися урочистості із винесення та встановлення різдвяного дідуха. Традиційний символ Різдвяних свят напередодні виготовили майстри Музею народної архітектури та побуту ім. Кл. Шептицького.

Розпочалася хода від львівської Ратушу. Через карантинні обмеження участь у ній взяла значно менша кількість учасників ніж зазвичай.

Під супровід колядки від гурту «KURBASY» мер міста Андрій Садовий разом з дружиною та військовими, медиками і міськими депутатами пройшли на площу Яворського, де встановлено дідух. В руках учасники несли маленькі дідухи.

«В народі кажуть: «Дідух до хати — вся нечисть з хати». Наш дідух — це наша єдність. Коли ми разом — ми велика сила. Сьогодні ми по-особливому виносимо дідуха: немає великої юрби, немає багато дітей, проте разом з військовими і медиками. Різдво — це особливе свято для всіх нас. Ми очікуємо чуда, народження Ісуса Христа, очікуємо більшої любові, радості. Але ми повинні пам’ятати, що джерелом любові і радості є кожен з нас. Давайте відкривати наші серця і наповнювати цей світ любов’ю. Дай, Боже, нам всім мудрості і здоров’я”, — сказав міський голова Львова.

Опісля присутніх тішили колядками колядники з товариства «Лемківщина» та Львівський муніципальний хор «Гомін».

Варто зазначити, що цьогорічний дідух особливий – його висота близько 4 метрів і складається він з 120 маленьких дідухів.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів