У Львові відбудеться Фестиваль імені Владислава Любомирського

logo


Це відкрита музична подія, присвячена відомому меценату, який сприяв успіхові Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга. «Сьогодні ми знаємо, наскільки важливою є допомога державного патронату, спонсорства чи приватного патронату. Тому завдяки серії відкритих мистецьких заходів хочемо представити надзвичайних постатей, що стоять за видатними художниками та їхніми творами, особливо тими, чиї заслуги, обумовлені аристократичним походженням, були стерті з карт історії в комуністичні часи», – зазначають організатори фестивалю.

Серію відкритих  концертів, які відбудуться у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика, присвячують польським композиторам з аристократичних сімей: Любомирським, Радзивіллам, Понятовським, а також їх протеже  – Францішеку Лесселю та Каролю Ліпінському: «Завдяки фестивалю познайомимось з їхніми досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими». Організатори заходу також наголошують, що місією фестивалю, крім культурної, є ще й актуалізація питання меценатства.

Довідково:

Патрон фестивалю князь Владислав Любомирський (1866 — 1934) був не лише відомим меценатом, а й композитором. Замолоду дуже цікавився музикою – грав на кількох інструментах та компонував на слух. І лише у віці 40 років присвятив себе музичній освіті. Спочатку навчався під керівництвом Гжегожа Фітельберга, потім – у Віденській консерваторії в Роберта Фукса. Частина творів Владислава Любомирського залишилась у рукописах.У 2021 році Lubomirski FESTIVAL відбудеться у Польщі та України (у Кракові, Любневіце, Перемишлі та Львові) й триватиме впродовж жовтня.

Львівська філармонія стане місцем проведення чотирьох подій фестивалю – впродовж 22–26 жовтня, на яких за участю міжнародного складу музикантів звучатимуть композиції українських та польських митців.Тим часом, у Львівській філармонії повідомляють про посилення  протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19, що набули чинності 18 жовтня.

Отже, при вході на філармонічні події у відвідувачів спитають про документ про вакцинацію (жовтий або зелений сертифікат), або негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до часу проведення заходу, або негативний результат експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведений не більш як за 48 годин до часу проведення заходу, або довідку від лікаря про наявність протипоказань до вакцинування.

Відвідувачі, які не підтвердять наявність вище перелічених документів, до зали не допускатимуться. Обмеження не стосуються осіб, котрим не виповнилося 18 років.

Усі події відбуватимуться із дотриманням маскового режиму та соціального дистанціювання. Число відвідувачів не перевищуватиме 50% від загальної кількості місць у залі.

Щодо запланованих подій, то, як зазначають у філармонії, вони проводитимуться без змін.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів