У Львові відбувся регіональний з’їзд територіальних громад Львівщини

logo


На Львівщині відбувся «Регіональний з’їзд територіальних громад Львівщини 2024». Участь у ньому взяв і Моршинський міський голова Руслан Ільницький. Учасники з’їзду напрацювали пропозиції щодо законодавчого врегулювання надання допомоги ЗСУ з місцевих бюджетів.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

Присутні обговорили проблемні питання та можливості діяльності органів місцевого самоврядування Львівщини для налагодження комунікації з обласними виконавчими органами влади у період воєнного стану.

«Зараз допомога захисникам з місцевих бюджетів законодавчо не врегульована до кінця. Тому маємо разом наполягати, щоб Верховна Рада України якнайшвидше ухвалила зміни до чинного законодавства у галузі законів про місцеве самоврядування, бюджетного і податкового кодексів», – зауважив Юрій Холод.

Актуальними темами нинішнього регіонального зʼїзду, за словами Юрія Холода, стали також будівництво укриттів у навчальних закладах відповідно до
будівельних норм і постанов уряду. Зокрема, і потреба коригування державних норм, які визначають, що укриттями вважаються приміщення нижче першого поверху. Водночас нині майже 34% навчальних закладів Львівщини мають якісні сховища на перших поверхах, і до початку нового навчального року громади не матимуть де взяти по кількадесят мільйонів гривень на будівництво підземних окремих укриттів.

У своєму виступі начальник Львівської ОВА Максим Козицький підкреслив, що у
Львівській області зараз працюють декілька потужних реабілітаційних центрів для наших воїнів та цивільних, які постраждали через війну.

«Але запит продовжує зростати, тому, щоб і надалі надавати допомогу системно, Міністерство охорони здоров’я України доручило нам створити цього року реабілітаційні відділення на базі кластерних лікарень у кожному районі Львівщини. Такі відділення вже функціонують у Львові, Стрию, Дрогобичі та Новояворівську. У Самборі – завершили ремонт,
очікуємо на постачання обладнання від МОЗ. У Буську та Червонограді ремонт триває.На базі кожного з цих відділень також плануємо облаштувати Центр психічного здоров’я, бо без психологічної, фізична реабілітація буде неповною. План мінімум – амбулаторна допомога, але йдемо до того, щоб у кожному з них психологічну та психіатричну допомогу надавали стаціонарно, амбулаторно, а також, щоб працювали виїзні мультидисциплінарні бригади», – поінформував Максим Козицький.

Начальник
Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський розповів, що з початком війни в області зменшилася кількість випадків вбивств, майнових злочинів, розбійних нападів.

Олександр Шляховський також зупинився на важливості функціонування системи відеонагляду «Безпечна Львівщина».

«Відеонагляд – це один із найважливіших інструментів, завдяки якому ми спільно реагуємо на виклики, які постають перед нами», –
додав Олександр Шляховський. 

За його словами, від початку року правоохоронці отримали 2400 заяв щодо розшуку ухилянтів на Львівщині. Майже 1400 відшукали та доправили в ТЦК, але 70% розшуканих – просто оновили дані, бо мають підставу для відстрочки. Менш як 30% з розшуканих пішли захищати Україну зі зброєю в руках.  

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Денис Сохацький акцентував, що Львівщина, як
завжди, добросовісно виконує завдання: як бійці на фронті демонструють героїзм, так і в тилу виконуються завдання щодо мобілізації.

«Маємо війну за збереження нації в цілому. Тому у всіх нас, у кожного на своєму рівні – відповідальність за долю країни», – сказав Денис Сохацький.

Член правління Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Львівського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Підберізцівської сільської ради
Василь Коваль підсумував, що законодавство має працювати і полегшувати органам місцевого самоврядування можливість допомагати ЗСУ.

«Допомога армії – це головне для нас.  Напрацьовані пропозиції за підсумками з’їзду ми скеруємо до Верховної Ради України і Уряду», – поінформував Василь Коваль.