У Львові відкрили табличку діячу УНР Федаку

logo
162811_u_lvovi_vidkrili_tablichku_dijachu_unr_fe.jpeg


09.01.2018, 16:01

Степан Федак, табличкаУ Львові відкрили інформаційну табличку на будинку громадському діячу, меценату, адвокату Степану Федаку. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні, 9 січня, у День святого Стефана відкрили інформаційну табличку на будинку, за адресою вул. Дорошенка, 48, де у 1901 – 1937 роках проживав Степан Федак. До відкриття долучилося керівництво міста та області.

“Я думаю, що тих заслуг, які відкриті на таблиці, вистачить не лише для одного десятку людей. Але є одна дуже важлива річ, завдяки якій у великій мірі цінують ще більше цю величну постать. Кожна з посад, лідерських позицій – це є позиція, яка об’єднувала людей. Чи це було товариство “Дністер”, чи це була робота в інших організаціях, де гуртувалися довкола Степана Федака багато людей. І це вміння об’єднувати довкола себе і вести за собою – воно є дуже величне”, – зазначив під час відкриття Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Довідка SQ. Степа́н Федак (9 січня 1861, Перемишль — 6 січня 1937) — визначний галицький український громадський діяч, фінансист, філантроп, за фахом адвокат. У 1918 році державний секретар харчових справ уряду ЗУНР. Активний діяч ряду громадських організацій в Західній Україні. Організатор Комітету допомоги політичним в’язням, який очолював до кінця життя.

Во Львове открыли информационную табличку на доме общественного деятеля, мецената, адвоката Степана Федака. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Сегодня, 9 января, в День святого Стефана открыли информационную табличку на доме по адресу ул. Дорошенко, 48, где в 1901 – 1937 годах проживал Степан Федак. К открытию присоединилось руководство города и области.

“Я думаю, что тех заслуг, которые указаны на таблицы, хватит не на один десяток людей. Но есть одна очень важная вещь, благодаря которой в большой степени ценят еще больше эту величественную фигуру. Каждая из должностей, лидерских позиций – это позиция, которая объединяла людей. Было ли это общество “Днестр”, или это была работа в других организациях, где собирались вокруг Степана Федака много людей. и это умение объединять вокруг себя и вести за собой – оно очень величественное”, – отметил во время открытия Андрей Москаленко, заместитель городского головы по вопросам разви тку.

Справка SQ. Степан Федак (9 января 1861 Перемышль – 6 января 1937) – выдающийся галицкий украинский общественный деятель, финансист, филантроп, по специальности адвокат. В 1918 году государственный секретарь пищевых дел правительства ЗУНР. Активный деятель ряда общественных организаций в Западной Украине. Организатор Комитета помощи политическим заключенным, который возглавлял до конца жизни.


А поділитися?