У Львові виявили порушення в роботі приватних мобільних бригад (відео)

logo


image

Контроль захворюваності на COVID-19. Навпроти Львівського аеропорту розташовані дві мобільні бригади, що проводять ПЛР-тестування для новоприбулих людей з-за кордону.

Вихідними ми вирішили перевірити, як поблизу Львівського аеропорту відбувається ПЛР-тестування новоприбулих пасажирів. Навпроти летовища ми побачили лише одну машину, яка належить одній з приватних лабораторій міста. А поруч з автівкою живий ланцюг з людей, яким необхідно було пройти тестування. Про дотримання будь-якої дистанції між ними годі й казати.

“Чекаємо, чекаємо вже годину. “Чудовий” процес, чудовий. “Задоволений” сервісом в Україні, молодці. Аж хочеться повертатися додому”, – розповіли двоє чоловіків.

 “В нас робота є, мені ж треба працювати в понеділок одразу, розумієте, чим скоріше тим краще. А сидіти в хаті, то не вихід. Така ситуація треба платити й працювати”, – зізнався львів’янин.

“Тисячу гривень треба платити за один тест, та як нас двоє, то дві тисячі. Туди летіли дві тисячі, зараз дві, і то 4”, – розповіло подружжя. 

Оплата за ПЛР-тест відбувається на місці за допомогою банківської картки. В машину запускали по 2-3 особи, й двері одразу зачинялися. Тож які там умови тестування, нам побачити не вдалося. Поспілкуватися з лаборантами через великий потік людей теж не вдалося. Тому виїхали ще раз вже в будній день. Черги цього разу не було, однак на місці працівники приватної лабораторії нам коментар не дали й сказали звернутися до головного офісу.  

“Це і є львівське представництво, то гаряча лінія саме Львова. На машині номер телефону написаний, там на усі питання вам розкажуть”, – зізнався чоловік.

Водночас звернули увагу, що поруч стоїть ще й машина Лікарні швидкої медичної допомоги, які проводять аналогічне тестування на коронавірус.  

“Люди в масочках, я в масці, в рукавичках костюмі захисному. Зараз роздягнулася, бо зараз нікого немає й дуже душно. І, будь ласка, людина заходить, машина обробляється дезінфекційними засобами, все в нас є, можете зняти, в нас все є й відбувається забір матеріалу. Матеріал ховається в холодильник, він теж в нас є й таким чином відправляємо в лабораторію”, – повідомила медсестра Львівської лікарні швидкої меддопомоги, Вікторія Варивода. 

Ми написали інформацій запит до приватної лабораторії, мобільна бригада якої тут проводить ПЛР-тестування. Але відповіді так і не отримали. Однак як тільки ситуація зрушиться з місця, ми обов’язково розповімо про це у наших наступних випусках новин.

Тим часом у Львівському обласному лабораторному центрі зазначили, що дистанція між людьми є першочерговим правилом в умовах карантину. 

“Між людьми повинна бути соціальна дистанція не менше 1 метру, краще півтора метра. При чому не залежно чи це відбувається на вулиці, чи це є у закритому приміщенні. Друге це є маска або респіратор. І третє – це є гігієна рук”, – розповіла очільниця Львівського обласного лабораторного центр, Наталія Іванченко-Тімко.

Також додають, що до пунктів забору ПЛР-тестів теж є обов’язкові вимоги – при прийомі людини, працівник лабораторії повинен мати одноразові халати, рукавички і звісно маску.

“Має бути можливість помити цій людині руки й обробити їх відповідно антисептиком. І це приміщення в якому відбувається забір матеріалу має провітрюватися, має в ньому періодично здійснюватися бактерицидне опромінення приміщення. Тобто свого роду так звана ультрафіолетова або кварцева лампа”, – додала Наталія Іванченко-Тімко.

Приміщення хоча б двічі на день потрібно дезінфікувати. Нам таки вдалося поспілкуватися з представником приватної лабораторії який розповів, що їхній спеціалізований автомобіль обладнаний усім необхідним. А щодо черг нас запевнили, що порушення є і над цим питанням попрацюють.

“Чергу неможливо контролювати тому, що є там фактично є паркінг аеропорту. Зараз розглядаємо варіанти дійсно, якщо це буде можливо нанести розмітку. Якщо звісно на це нам дадуть дозвіл і контролювати це додатковими співробітниками, і слідкувати за соціальною дистанцією”, – розповів у телефонній розмові регіональний менеджер приватної лабораторії, Павло Гірник.

Нагадаємо, нещодавно на кордоні із Польщею затримали іноземця, який намагався потрапити до України за підробленим ПЛР-тестом. А також у Києві СБУ розпочало справу, щодо 4 лабораторій, які надавали фальсифіковані результати аналізів. Вартість таких тестів коливалася залежно від терміновості. За це зловмисникам загрожує кримінальна відповідальність.