У Львові встановили бодипозитивну скульптуру жінки: у соцмережах спалахнула суперечка щодо мистецтва

logo


У Львові у Стрийському парку в рамках тижня скульптури створили «Скульптурний маршрут» — вісім сучасних фігур із сірого граніту українських і закордонних авторів.

«Деякі твори є абстрактним символом, деякі продовжують тему класичного мистецтва, але новою сучасною мовою. Маршрут сформований з колекції скульптур Мистецького об’єднання “ЧервонеЧорне”, яке організовує Канівський скульптурний симпозіум. Проєкт маршруту був схвалений управлінням екології Львова, ґрунти та рослинність не
постраждають завдяки використанню спеціальних простих конструкцій фундаментів», — розповіли в Управлінні культури
Львова.

Проте у соцмережах піднялася хвиля хейту щодо скульптури «Впевнена» українського митця Василя Корчового. Незадоволені фігурою жінки називають її «огидною», «монстром», «непотребом» та вважають, що скульптура «травмує дітей» своїм виглядом.

У Львові встановили бодипозитивну скульптуру жінки: у соцмережах спалахнула суперечка щодо мистецтва

Натомість чимало українців та українок виступили на захист скульптури.

Так, відомий український художник-ілюстратор Максим Паленко зобразив суперечку щодо фігури жінки у вигляді карикатури.

Українська блогерка, авторка YouTube-каналу «Це ніхто не буде дивитись!» та співавторка проєкту «Палає» Емма Антонюк переконана, що хейтер(к)и скульптури «просто не готові прийняти той факт, що люди можуть бути і такими».

«Допустимі варіації того, як має
виглядати чоловік, значно ширші (у всіх сенсах) від того, що суспільство пробачить жінці. І це дуже не ок, бо лицемірство — це бридко. А суспільна уява, в якій жінка не живе, а прикрашає, має бути скоригована. Заради дівчат, які колись стануть дорослими жінками і не мусять проживати сором і ненависть до себе, бо львівський депутат вважає, що від їхнього вигляду тріскається його чутлива до естетики навколишнього світу сітківка», — написала вона на своїй сторінці в Instagram.

Літературознавиця, перекладачка, спеціалістка з феміністичної літературної критики Марта Госовська нагадала про «Венер палеоліту» — статуетки жінок, які виготовляли первісні люди, та натурниць Рубенса.

«Взагалі в музеї краще ходити із зав’язаними очима. Або не ходити. Так ще надійніше. Ні в парк, ні в музей. Щоб не
зранити вразливу свідомість реалістичним зображенням різного тіла», — зауважила вона.

Працівниця Львівської міської ради Тетяна Кожокар закликала припинити оцінювати людей за зовнішністю.

«Можна бути доброю людиною, хорошим професіоналом, крутим керівником чи захищати нас з вами, незалежно від кольору очей, розміру одягу, росту, статури, раси, релігії чи вподобань. Просто відчепіться один від одного. На фото скульптура жінки. Нормальної жінки. Як би для “декого” то не виїдало очі, не
здавалося рекламою фастфуду чи “нездорового” способу життя. Для тих нешанованих осіб, для кого викликає неприємні емоції образ жінки розмірів плюс сайз. Я людина, яка в свій час пережила булінг через зовнішність, мала купу складних наслідків, які розгрібаю ще досі», — зауважила вона.

Сам Василь Корчовий вважає, що «покликання художника — ламати стереотипи», а своєю скульптурою він
виступив проти бодишеймінгу, до якого українське суспільство останнім часом вдається все частіше.

«Скульптурний маршрут» діятиме з 18 серпня до 24 листопада.

Нещодавно в Україні розгорівся черговий скандал через сексистські висловлювання: ведучий Володимир Остапчук у своєму YouTube-шоу разом із запрошеними гостями виконавцем
POSITIFF та блогером Богданом Буше вирішили обговорити, якими мають бути жінки «на 10 з 10», зокрема, засудили волосся на тілі, целюліт та зайву, на їхню думку, вагу. Їхні судження піддали жорсткій критиці.Ще раніше відомий український юрист, громадський активіст і блогер Клим Братківський
виступив проти призначення історикині Лесі Гасиджак керівницею Національного музею Голодомору-геноциду через її зовнішність. Жінка повідомила, що подаватиме до суду позов за образу честі та гідності. Після цього Леся Гасиджак знялась для українського Vogue.

Фото: Павло Гудімов: Facebook