У Львові зафіксували перший випадок штаму “Омікрон”. Що відомо

logo


image

У Львові зафіксували перший випадок інфікування новим штамом коронавірусу “Омікрон”. Його підтвердили у 53-річного чоловіка. Про це Суспільному повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко-Тімко.

Чоловік, який інфікувався штамом коронавірусу “Омікрон”, повернувся із Польщі. За словами Наталії Іванченко-Тімко, перші симптоми хвороби у нього з’явилися ще за кордоном. В Україні його біоматеріали направили в Київський інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського. Там підтвердили, що збудником хвороби є саме новий штам COVID-19.

Станом на 29 грудня в Україні зафіксували 6 випадків захворювання на новий штам коронавірусу. Зокрема, два випадки виявили у мешканців Києва та два – у жителів Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих — двоє жінок та четверо чоловіків. Троє з них людей повернулись з-за кордону — з Німеччини, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Як повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.

Що відомо18 грудня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу “Омікрон”. Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.Науковці з’ясували, що штам “Омікрон” здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам “Дельта”, однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом “Омікрон” в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих “Дельтою”.За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування “Омікроном”, але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) повідомила, що через “Омікрон” ризик заразитися вірусом у літаку збільшився у 2-3 рази.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону