У Львові заснували краудфандинг “Львівська каса” для стартапів і соціальних підприємств

logo


10

15 грудня в антикафе “СоММuna” презентували краудфандинговий портал “Львівська каса”. Це свого роду альтернатива “Спільнокошту”, спрямована на соціальні та інноваційні проекти. Звертатись за коштами можуть локальні виробники, митці, представники ГО та волонтерські організації.

Особливості цієї платформи в тому, що проект, який хоче подаватись за коштами, має відповідати цінностям організації. Як розповів один з організаторів платформи, засновник та директор БФ “Перша Львівська Фундація” Роман Кошовий, пріоритет “Львівської каси” – допомагати людям та піднімати соціальний капітал міста.

“Голосування грошима – одне з найголовніших голосувань. Ви не подаєтесь до нас за грошима, через платформу ви звертаєтесь до людей. Ми підтримуватимемо соціальні ініціативи, благодійні та волонтерські проекти, ініціативи, що розвиватимуть молодь та місто”, – сказав він.

 Краудфандинг "Львівська каса"

Термін “краудфандинг” — доволі молодий. Це співпраця людей, які добровільно виділяють гроші або інші ресурси на підтримку певних проектів. Підприємець, який прагне використовувати краудфандинг, зазвичай використовує інтернет-спільноти, щоб попросити невеликі суми грошей від осіб, які переважно не є професійними фінансистами. Організатори платформи зазначили, що фундація “Львівської каси” братиме 5% з проекту, який подається.

Проекти мають бути зареєстровані у Львові або Львівській області.

Матеріали на порталі можна розміщувати лише після укладення угоди з “Львівською касою”. Люди власноруч постити на сайті не зможуть, проте від проектів, які подаватимуться, потрібно буде надати контент.

Краудфандинг "Львівська каса"

Всі транзакції фіксуватиме LiqPay. Як зазначив Роман Кошовий, тестові платежі на сайті вже провели.

Перелік донорів також фіксуватиметься.

“Якщо ви назбираєте 30% від задекларованої суми – це не значить, що ви не зробите проект. Адже є довгі проекти”, – додав Кошовий.

На зустрічі також презентували дві інфраструктурні ідеї, спрямовані на розвиток соціальної культури підлітків. Зокрема, проект технологічного обладнання для сиротинців та хаб для стартапів “De:coded station”.

Краудфандинг "Львівська каса"

Читайте також:

Керівники IT-компаній шліфуватимуть бізнес-навики на “Шуварі”, продаючи продукти

У грудні стартують безкоштовні ІТ-курси для дітей зі Львова, Києва та Одеси

Egap Challenge пропонує ₴2 млн ІТ-проектам для розвитку електронної демократії