У Львові збирають підписи за створення притулку для жінок і дітей, що постраждали від домашнього насильства

logo


У Львові представниці Центру “Жіночі перспективи” збирають підписи мешканців міста під петицією щодо виділення приміщення на притулок для жінок та їх дітей, що постраждали від домашнього насильства. За 28 днів залишилось зібрати 104 підписи.

Як повідомили у громадській організації, якщо у Львові жінка хоче піти від чоловіка, який вчиняє насильство, у нашому місці їй немає куди подітись, адже безпечного прихистку, де би жінки та діти могли б отримати психологічно, юридичний і соціальний супровід, досі не створено.

“Створення притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Депутати міської ради погодили Програму запобігання домашньому насильству на 2019–2020 роки, одним із завдань якої є визначення потреби в створенні притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства – але цього замало. Міжнародні стандарти надання допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства, вимагають від держав забезпечити місця у спеціалізованих притулках з розрахунку 1 місце (для жінки з дитиною) на 8-10 тисяч осіб населення. З цих розрахунків у Львові має бути створено близько 80-100 місць у притулках для жінок, які страждають від насильства”, – зазначили представниці “Жіночих перспектив”.

Загалом, громадська організація існує уже 22 роки та надала допомогу 50 000 жінок, з яких щороку понад 100, переважно з дітьми, потребує безпечного місця для тимчасового перебування. Цього разу львів’ян просять підтримати вимогу щодо термінового виділення приміщення на спеціалізований притулок для постраждалих від насильства. Активістки ж обіцяють у стислі терміни відремонтувати й переобладнати його відповідно до стандартів надання таких послуг, і утримувати його на постійній основі, з безоплатним наданням юридичної, психологічної, психотерапевтичної та соціально-економічної допомоги постраждалим.

Для розгляду електронної петиції у Львівській міській раді, вона має назбирати принаймні 500 підписів мешканців Львова. Зараз звернення підписало 396 осіб. Зробити це можна, авторизувавшись на сайті через ЕЦП або банківські системи ідентифікації: інструкція.