У Львові збудують Центр трансплантації кісткового мозку

logo


У Львові збудують Центр трансплантації кісткового мозку. Гроші на виготовлення проектно-кошторисної документації уже виділили. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Центр трансплантації кісткового мозку планують збудувати на території Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру на вул. Дністерській і у ньому рятуватимуть дітей зі всієї Західної України. На сесії минулого тижня депутати Львівської облради ухвалили рішення про виділення коштів (1,120 млн грн.) для початкових робіт з виготовлення проекту будівництва.

Мова про те, що у Львові потрібний Центр трансплантації кісткового мозку, іде давно. Адже лише на Львівщині, за словами директора Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрія Синюти, щороку близько 10 дітей потребують пересадки кісткового мозку. В інших областях Західної України приблизно така ж ситуація.

Батьки хворих дітей шукають порятунку за межами України: одні в Польщі, Білорусі, інші – в Італії, Німеччині, Ізраїлі тощо. А операції з пересадки кісткового мозку коштують там 120-160 тис. євро. В Україні такі операції будуть значно дешевшими.

Спершу була ідея створити центр, добудувавши ще один поверх над поліклінікою, але після консультацій з фахівцями від цього задуму відмовилися. Лікарі центру побували в дитячих онкологічних клініках Канади, Польщі, Хорватії, Італії і після відповідних консультацій, зійшлися на думці, що потрібно збудувати новий корпус за сучасними медичними технологіями та логістикою. І у новому корпусі, окрім центру трансплантації, розмістити відділення дитячої онкології, відділення реанімації та токсикології, центр орфанних хвороб, стерилізаційний центр тощо.

“Мова йде про надання високоспеціалізованої медичної допомоги дітям з онкологією та іншими рідкісними хворобами з усього західного регіону, бо будувати центр лише для потреб Львівщини недоцільно. Будівництво і оснащення такої клініки є доволі дороге. Однак, якщо у ньому будуть проводити одних тільки операцій з трансплантації кісткового мозку 30-50 щороку, то інвестиції, вкладені в будівництво, окупляться за 3-4 роки”, – сказав Андрій Синюта.

Сучасні медичні технології та обладнання є дуже дороговартісними, але враховуючи те, скільки грошей витрачається на лікування за кордоном, інвестиції окупляться дуже швидко.

Во Львове построят Центр трансплантации костного мозга. Деньги на изготовление проектно-сметной документации уже выделили. Об этом сообщает ZAXID.NET.

Центр трансплантации костного мозга планируют построить на территории Западноукраинского специализированного детского медицинского центра на ул. Днистерской и в нем будут спасать детей со всей Западной Украины. На сессии прошлой неделе депутаты Львовского облсовета приняли решение о выделении средств (1,120 млн грн.) Для начальных работ по изготовлению проекта строительства.

Речь о том, что во Львове нужен Центр трансплантации костного мозга, идет давно. Ведь только на Львовщине, по словам директора Западноукраинского специализированного детского медицинского центра Андрея Синюты, ежегодно около 10 детей нуждаются в пересадке костного мозга. В других областях Западной Украины примерно такая же ситуация.

Родители больных детей ищут спасения за пределами Украины: одни в Польше, Беларуси, другие – в Италии, Германии, Израиле и тому подобное. А операции по пересадке костного мозга стоят там 120-160 тыс. Евро. В Украине такие операции будут значительно дешевле.

Сначала была идея создать центр, пристроив еще один этаж над поликлиникой, но после консультаций со специалистами от этой затеи отказались. Врачи центра побывали в детских онкологических клиниках Канады, Польши, Хорватии, Италии и после соответствующих консультаций, сошлись во мнении, что нужно построить новый корпус по современным медицинским технологиям и логистикой. И в новом корпусе, кроме центра трансплантации, разместить отделение детской онкологии, отделение реанимации и токсикологии, центр орфанных болезней, стерилизационный центр и тому подобное.

“Речь идет о предоставлении высокоспециализированной медицинской помощи детям с онкологией и другими редкими болезнями по всему западного региона, так строить центр только для нужд Львовщины нецелесообразно. Строительство и оснащение такой клиники довольно дорого. Однако, если в нем будут проводить одних только операций по трансплантации костного мозга 30-50 ежегодно, то инвестиции, вложенные в строительство, окупятся за 3-4 года “, – сказал Андрей Синюта.

Современные медицинские технологии и оборудование очень дорогостоящими, но учитывая то, сколько денег тратится на лечение за рубежом, инвестиции окупятся очень быстро.