У Парижі та Нью-Йорку представлять картини з зображеннями львівських волонтерів

logo


Окрім волонтерів зі Львова, героїнею картин стала захисниця Маріуполя з Луцька. Виставку вже представили у Львові, надалі картини повезуть у Париж та до Нью-Йорка

На виставках у Парижі та Нью-Йорку представлять картини, героями яких стали львівські волонтери та фельдшерка-захисниця Маріуполя з Луцька. Виставку вже представили у Львові, повідомили у п’ятницю, 3 травня, у Міністерстві культури і інформаційноїполітики України.

Картини спершу представлять в великих містах України

Картини з львівськими волонтерами написали у рамках масштабного мистецького проєкту Nezlamni.UA. Як зазначають в мінкульті, проєкт присвячений звичайним людям, які роблять свою роботу в надзвичайних умовах. Nezlamni.UA висвітлює їхні подвиги у живописі, літературі та музиці.Зокрема 1 травня цього року автори проєкту представили виставку у Львові. Вона складається із 24 картин із зображеннямиукраїнських героїв. “Спочатку виставка цих картин буде показана у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США,” — зазначають у Мінкульті.

 Фото: МКІП Фото: МКІП

“Виставка є не просто елементом, або однією зі складових промоції українськоїкультури, це є дуже важлива справа щодо поширення знань серед іноземців про наші сучасні мистецькі досягнення та про Україну у цілому. Адже, на жаль, досі за кордоном є лише поверхневе уявлення про українську культуру,” — зазначив в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Серед персонажів картин волонтери: Сергій Канюка, Ірина Федишин, Віталій Човник та Ліна Леушена. Крім того, одне з полотен проєкту присвячене інспекторці прикордонної служби, фельдшерці напозивний “Сартана”, Людмилі Кравчук з Луцька. Людмила — захисниця Маріуполя, яка пройшла російський полон. Авторами картин є брати Гончаренки.

Фото: МКІП Фото: МКІП Фото: МКІП Фото: МКІП

Нагадаємо, львівський Дім Франка зайняв першу сходинку в рейтингу програми УКФ “Культурна спадщина”.