У полях шириться мошка гнусу, від якої гине худоба

logo


31.05.2017 12:05

У полях шириться мошка гнусу, від якої гине худоба

Такі випадки вже траплялися і в минулі роки — тоді корови загинули в кількох регіонах країни. Чим ця комаха небезпечна? Як уберегти від неї корів?

— У наших широтах мошка гнусу з’являється у травні-червні, — каже кандидатка ветеринарних наук Тетяна Романишина. — Ці комахи найбільше вражають велику рогату худобу, що пасеться на полях. Це призводить до патологічних змін печінки, нирок, серця, а у важких випадках — і до

загибелі. Також комахи заважають поїдати траву. Надої у корів при цьому знижуються на 20 — 25%, сповільнюється ріст молодняка. Сильно потерпають від цих комах коні, і навіть домашня птиця: у період високої активності гнусу несучість курей знижується на 70%. А ще гнус є переносником збудників інфекційних захворювань тварин.

— А чи вражають ці комахи людей? 

— З історії відомо, що перед гнусом відступали цілі армії. У VI столітті перський цар Сапор був змушений зняти облогу міста Нізібіса, бо гнус напав на в’ючну худобу і бойових слонів. А жителі давньогрецького міста Міуса, не витримавши навали комах, переселилися в інше місце.

Укуси гнусу викликають у людей нестерпний свербіж, на шкірі з’являються пухирі, кровоточиві ранки та набряки. Деякі люди дуже чутливі до укусів певних комах, у них навіть підвищується температура. Проте все ж основною мішенню цих комашок є худоба.

— Як же вберегти свійських тварин від цієї пошесті?

— Тварини мають пастися далеко від боліт та сирого лісу на підвищеннях, які обдуваються вітром. На пасовищах необхідно мати затінені навіси, що захищають худобу в спеку. А в години максимальної активності гнусу можна використовувати димову завісу, як засіб захисту тварин від паразитів.

Фото ytimg.com

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter