У селі біля Львова спалах коронавірусу: захворіла і сімейна лікарка, яка вела активно прийом

logo


Спалах коронавірусу у селі Давидів на Львівщині, де уже інфіковано 20 людей, йдеться в ТСН.12.00.

Більшість із захворілих не пов’язані між собою, тобто джерел зараження кілька, і інфікованих може бути дуже багато. Вже відомо, що хворі контактували майже із ста сорока людьми. І одна з заражених – сімейна лікарка, яка встигла прийняти багатьох пацієнтів. Тож сільська рада звернулася до Львівської ОДА, з проханням ізолювати село. Тут нині облаштовують карантинні пости – поліцейські стоять на основних виїздах з села. А другорядні виїзди, де ґрунтова дорога – перекрили бетонними плитами.

Читайте також:

В лікарнях ОРДЛО понад 400 хворих на коронавірус, але медперсонал зобов’язують мовчати

Втім ці блокпости скоріше номінальні, адже їх спокійно можна перетнути навіть без вимірювання температури. Її пасажирам та водіям тут міряють кожні кілька годин, а не постійно.

У самому селі працює гучномовець, через рупор поліція сповіщає, щоб люди не виходили із дому без зайвої потреби. Але вулиці у селі не порожні, тут їздять авто і ходять люди. У селі мають провести  дезінфекцію вулиць, магазинів, під’їздів у багатоповерхівках та громадських місць. А ще тестування мешканців, які були контактні. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!