У топ-100 самих впливових людей України потрапило шість львів’ян: хто вони

logo


У новий рейтинг видання Фокус “100 найвпливовіших українців” потрапило шість політиків, діячів медицини та культури, життя яких повʼязано зі Львовом.

Під 7 номером у списку прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який з березня 2020 року очолює уряд, повідомляє “Фокус”.

Денис Шмигаль

“Хоча його кабінет пережив чимало ротацій, сам прем’єр міцно утримує позиції завдяки тому, що підтримує президента Володимира Зеленського та всі ініціативи його офісу. Шмигаль активно виступає за економічне процвітання країни, заявив, що за підсумками 2021 року ВВП зросте на 4%. Експерти, втім, оцінюють це зростання у 3–3,5%. Багато часу прем’єр приділяє інвестиціям та просуванню інституту інвестнянь. У вересні він зазначив, що отримано заявки від інвесторів майже на $2 млрд. За його словами, дев’ять проєктів пов’язані з агропереробкою, ще дев’ять — із виробництвом та переробною промисловістю. “Також заплановано п’ять проєктів з логістики на $531 млн. У сфері транспорту та туризму — проєкти на $138 млн. Відповідні ініціативи — це лише початок реалізації нової інвестиційної стратегії у уряду”, — говорить Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що Денис Шмигаль народився у Львові 15 жовтня 1975 року. Фактично до 2017 року його трудова біографія була повʼязана з роботою у місті Лева.

На 18-му місці міністр оборони Олексій Резников, який народився у Львові 18 червня 1966 року.

Олексій Резников, Фото: Фокус

Олексій Резников, Фото: Фокус

У серпні Олексій Резніков, тоді ще віцепрем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, раптом заговорив не про проблеми переселенців та перехідне правосуддя, а про оборонний сектор, зокрема про присутність іноземних військових в Україні, створення сучасної системи протиповітряної оборони та посилення співробітництва зі США. Через три місяці у листопаді парламент призначив його міністром оборони. Цю новину у відомстві сприйняли добре — Резніков як адміністратор із міністерським досвідом потенційно може вирішити проблеми армії. Насамперед змінити підходи до закупівлі зброї та оснащення війська. При цьому Резніков, на відміну від Головнокомандувача, — не військова людина, а політик, тому може дозволити собі сміливі заяви. Наприклад, закликати США, Канаду та Велику Британію вже сьогодні надати Україні військову підтримку для стримування агресії РФ: “Потрібні зенітні ракети, сучасні бойові літаки та військово-морські судна”.

На 66-му місці мер Львова Андрій Садовий.

Андрій Садовий, Фото: Фокус

Андрій Садовий, Фото: Фокус

Для Андрія Садового 2021 проходить у спокійному режимі. Протистояння з центральною владою в Києві немає, з командою Володимира Зеленського мер вибудував рівні відносини. Більше того, у червні Андрія Садового обрали головою Палати місцевої влади при президенті з випробувальним терміном шість місяців. Мер пообіцяв допомогти українським громадам із написанням стратегій розвитку.

Як міський голова Львова Садовий вирішив найближчим часом зосередитися на культурному сегменті. Він хоче розвинути мережу культурних об’єктів у різних районах міста.

На 84-й місці генеральний директор Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Олег Самчук, Фото: Фокус

Олег Самчук, Фото: Фокус

Лікар-уролог із Ковеля Олег Самчук очолив Львівську лікарню швидкої допомоги у лютому 2020 року. За цей час він повністю перезапустив роботу медустанови і тепер розвиває кілька напрямків: дитячу кардіохірургію, гемодіаліз та інтенсивну терапію після інсультів. Під його керуванням у лікарні налагодили аеромедичну евакуацію пацієнтів. Найближчим часом біля медустанови мають збудувати вертолітний майданчик.

Основним досягненням гендиректора став запуск операцій із пересадки органів. Для підвищення ефективності роботи Самчук відкрив на базі лікарні Центр трансплантації. Менш як за два роки тут провели 70 операцій. У вересні в центрі вперше в Україні пересадили серце дитині та легені – дорослому пацієнтові.

На 92 місці видатна диригентка Оксана Линів.

Оксана Линів

Оксана Линів диригує в найкращих театрах Європи, представляючи таким чином українських музикантів на міжнародній сцені. У 2021 році вона втілила професійну мрію: у липні диригувала на Байройтському фестивалі, де ставлять опери Ріхарда Вагнера, одного з найвидатніших композиторів ХІХ століття. Линів стала першою жінкою-диригентом, яка брала участь у цьому фестивалі за його 145-річну історію. Прем’єру опери “Летючий голландець” відвідали відомі діячі Німеччини, зокрема Ангела Меркель. На питання, як вона ставиться до того, що за диригентським пультом стоїть жінка, Меркель вигукнула: “Нарешті!”

Для Оксани Линів цей проект став викликом через карантинні обмеження. Хор виконував свої партії в репетиційному залі, звідки велася трансляція в зал для глядачів, тому диригенту необхідно було органічно з’єднати звук живого оркестру та хору, який звучав у динаміках.

На 95-му місці генеральна директорка національного музейного комплексу “Мистецький арсенал” Олеся Островська-Люта, яка народилася 5 серпня 1978 року у Львові.

Олеся Островська-Лютв

2021 року Олеся Островська-Люта виграла конкурс на посаду директора “Мистецького арсеналу”, розпочалася її друга каденція на цій посаді. На наступні п’ять років у гендиреторки великі плани — нарешті будівлю “Арсеналу” мають намір добудувати, оскільки реконструкція 2006 року була неповною: у музейному комплексі не відремонтовано другий і третій поверхи та внутрішній двір. Як зазначає Олеся Островська-Люта, на цей проект необхідно щонайменше 3 млрд грн. Друге завдання, яке ставить перед собою директорка, — створення музею сучасного мистецтва, робота над його концепцією та збирання колекції експонатів.