У Золочівському замку вперше представили майже два десятки унікальних сувоїв

logo


МІСТО

Їх створили впродовж XVIII-XX століття


Фото: Galnet

Сьогодні,10 вересня, у Золочівському замку відкрилася виставка «Таємничий світ сувою». Глядачам представили 19 унікальних сувоїв японських та китайських майстрів із фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Ці твори у такому складі зібрали разом уперше. Наживо бачила їх і кореспондентка Galnet Ольга Головчин.

«Виставка є дійсно унікальною, тому що вперше за історію Галереї ми виставляємо повну колекцію східних сувоїв, які були у наших фондах. Я думаю, для для багатьох ця виставка буде певним відкриттям, тому що мистецтво сходу дуже відрізняється від мистецтва європейського. Можливо ви чекаєте якихось багатих кольорів чи витонченої техніки, але все, що ви сьогодні бачите має не стільки здорове представлення, як глибокий філософський зміст», – розповідає Galnet завідувачка сектором «Музей східного мистецтва» Тетяна Олейнікова.

Сьогодні представили усі три види сувоїв, які є на світі, – пейзаж, портрет і каліграфія.

Найбільший у колекції і вперше репрезентативний на виставці твір із зображенням  сцен китайської міфології. Він складається з 11 вертикальних настінних сувоїв, об’єднаних спільним сюжетом та оформленням у стилі ширми. Це робота невідомих китайських майстрів ХІХ століття. 

11 сувоїв разом зібрали вперше. До цього часу музей почергово на деякий час виставляв для огляду лише по 3 сувої з 11. Ці витвори Галерея купила у свої фонди у сім’ї військовослужбовців у 70-х роках. До слова, їх мало бути 12, тому що між 1 та 2 сувоєм бракує ще одного. 

Улюбленими темами китайських митців є історії про богів і людей, які стали безсмертними. Вони, зокрема, зображені і на сувоях, які експонуються  у Китайському палаці – «Музеї східного мистецтва».

Додамо, китайський сувій немає захисного скла, жодної рами, яка б відмежовувала її від площини стіни, натомість – вузька і довга смуга паперу, або спеціально обробленого проклеєного шовку з двома валиками по краях, які зберігаються в спеціальних коробках.

Сувій із живописом, вишивкою чи каліграфією  призначався для зосередженого розглядання і насолоди. Сувій не прикрашав інтер’єр постійно, його підбирали відповідно до сезону, свята чи особливої емоційної атмосфери. Його зосереджено розглядали, а потім скручували і клали у футляр, щоб у якийсь бажаний момент новим поглядом оцінити зображене, знайти цікаві деталі, надихнутися позитивною енергетикою. 

Виставка «Таємничий світ сувою» триватиме у виставковій залі Золочівського замку до 14 жовтня.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.