У зв’язку з порушеннями проведення тендеру затримується добудова Новокропивницької школи, що на Львівщині

logo


Журналісти По той бік діалогу вже розповідали історію багатостраждальної загальноосвітньої школи I-III ступенів, яка знаходиться у селі Новий Кропивник, що на Львівщині. Школа двічі зазнала пожеж у 1999 та 2016 роках, і опинившись після другого загоряння “в руках” програми Президента України Володимира Зеленського, під назвою “Велике будівництво”, вже п’ятий рік поспіль так і залишається не добудованою.

Ми вирішили звернутися за роз’ясненням ситуації, що склалася навколо школи у Новому Кропивнику до Східницької сільської ради, Дрогобицької районної державної адміністрації, та обласної державної адміністрації. У запитах журналісти сайту “По той бік діалогу” просили відповісти лише на два запитання.

 

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 р. № 211-р було затверджено ПЕРЕЛІК інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. До переліку увійшов Новокропивницький навчально-виховний комплекс I-III ступенів та спортивна зала у с. Новий Кропивник Дрогобицького району – добудова із застосуванням енергозберігаючих технологій – 13 207,622 тис. грн.

 

У зв’язку з чим, ми попросили надати інформацію:

1. Чи було завершено у 2020 році будівництво Новокропивницького навчально-виховного комплексу I-III ступенів та спортивної зали у с. Новий Кропивник Дрогобицького району – добудова із застосуванням енергозберігаючих технологій.

2. Якщо будівництво Новокропивницького навчально-виховного комплексу не було завершено у 2020 році –  надати причину, за якою НВК не було завершено.

На що Дрогобицька районна державна адміністрація надіслала листа, в якому надала відповіді на питання, які ми, власне кажучи, не задавали, і замість надання належної інформації відповідно до запиту журналістів – надала дані, які зовсім не відповідають запитуваному матеріалу.

 відповідь РДА щодо добудови

відповідь 2 лист

Східницька сільська рада від надання відповіді на запит журналістів взагалі утрималась, та вже другий тиждень не відповідає, причини чого наразі не відомі. Відповісти не відповіла, однак оголосила тендер, який пройшов з порушеннями. Розберемо детальніше. 

ПОРУШЕННЯ ЩОДО ТЕНДЕРУ

Предмет закупівлі: Добудова Новокропивницького НВК І-ІІІ ст. та спортивного залу із застосуванням енергозберігаючих технологій в селі Новий Кропивник Дрогобицького району Львівської області (коригування) (Код за ДК 021:2015:45450000-6: Інші завершальні будівельніроботи).

Номер закупівлі: UA-2021-06-10-010136-b 

Учасник: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АУТСТАФІНГОВА КОМПАНІЯ”ТРУДОВІ РЕСУРСИ”

ВАЖЛИВО! Учасник ТОВ “АУТСТАФІНГОВА КОМПАНІЯ”ТРУДОВІ РЕСУРСИ” не відповідає умовам тендерної документації, та підлягає відхиленню. 

1. У складі пропозиції учасника відсутня діюча Ліцензія на програмний комплекс на АВК 5, відповідно до Розділу 3 частини 6 примітки: – Учасники надають також підтвердження наявності спеціалізованого ліцензованого програмного забезпечення, необхідного для складання кошторисної документації (підтвердженням є надання діючої ліцензії на програмний комплекс) в програмному забезпечені АВК або у програмному комплексі, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін.

2. У складі пропозиції учасника відсутня Ліцензія ДСНС на вогнезахист конструкцій, залучені субпідрядники також не мають даної ліцензії відповідно до технічного завдання:

Роздiл 6. Крокв’яна система даху 

Вогнезахист дерев’яних конструкцiй ферм, арок, балок, крокв, мауерлатiв.

Вогнезахист лат пiд покрiвлю, покриттiв i настилiв по фермах.

Вогнезахисний розчин для конструкцій з деревини та матеріалів на її основі ФЕНІКС ДБ.

Відповідно до розділу 3 частина 7 тендерної документації – У випадку залучення до виконання робіт субпідрядників в обсязі менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, учасник зазначає в тендерній пропозиції повне найменування та місцезнаходження кожного суб’єкта господарювання та подає копію всіх необхідних для виконання робіт дозволів та ліцензій на відповідні види діяльності з переліком видів робі робіт, на які його заплановано залучити, відповідно до технічної специфікації, що наведене в Додатку No2* (у разі якщо передбачено законодавством).

Тендерна пропозиція відхиляється якщо учасник не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини другої статті 41 цього Закону;

3.4. Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати:

1) інформацію про право підписання договору про закупівлю; 

2) достовірну інформацію про наявність у нього чинної ліцензії або документа дозвільного характеру на провадження виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом.

Учасник ТОВ “АУТСТАФІНГОВА КОМПАНІЯ “ТРУДОВІ РЕСУРСИ” не зможе укласти договір через відсутність зазначеної ліцензії, що призведе до втрати тендерного забезпечення (банківської гарантії), а якщо Замовник укладе договір з учасником який немає права виконувати даних робіт, несе відповідальність передбачену Статтею 164-14 КУпАП.

Порушення законодавства про закупівлі передбачено відповідальність за:

– придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації

– тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (25 500 – 51 000 тис. грн.).

Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення,

– тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (51 000 – 85 000 тис. грн.). + Адміністративна відповідальність держслужбовця.

Відсутність двох ліцензій, що були передбачені умовами тендерної документації як такі, що мали бути надані учасниками в складі тендерних пропозицій, слугує підставою для відхилення пропозиції учасника відповідно до вимог абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Логічним є скасування/відміна даної процедури Закупівлі, з огляду, що інші учасники не підписали Цифровим підписом свої тендерні пропозиції та не надали банківських гарантій.

У зв’язку з чим, зовсім не зрозуміло, до чого було організовувати новий тендер у 2021 році, коли такий самий тендер було проведено у 2020 році, було заключено договір з переможцем тендеру з ТОВ “Львівська Теплоенергетична компанія» а потім, коли пішли кошти на добудова Новокропивницького НВК та спортивного залу, розірвати договір з надуманої причини, нібито у зв’язку із припиненням юридичної особи. А чому не можна було простіше, переоформити договір, та закінчити будівництво школи ще у 2020 року. Невже і справді хтось шукає вигоду від нового забудовника?

Далі буде.

НА ЛЬВІВЩИНІ, ЧЕРЕЗ РЕФОРМУ САМОВРЯДУВАННЯ, «ЗАМОРОЖЕНО» «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» ШКОЛИ

Головна
Велике Будівництво