Український студент розробив унікальний протез кисті

logo


Розробка протеза кисті. Скриншот: kanaldim.tv

Першокурсник Львівської політехніки Назар Кудерський створив модель протеза кисті. Для цього він вивчив анатомію руки, комп’ютерну графіку та опанував3D-принтер. Ця унікальна розробка дозволить військовим пристосуватися до життя з ампутацією, поки вони чекають на виготовлення біонічних протезів, йдеться у матеріалі “Ранку Вдома”.

Юний розробник Назар Кудерський народився у Львівській області. Хлопець змалку захоплювався винахідництвом. На відмінно вчився ушколі та обожнював хімію, біологію. У випускних класах Назар уже почав замислюватися над майбутньою професією, але Росія почала велику війну.

Попри все родина Назара залишилась в Україні. Хлопець закінчив школу і продовжив навчання у Львівській політехніці. Через пів року навчання у Назара виникла ідея створити модель протеза кисті.

Майстерню облаштував удома. Спершу вивчав будову кисті, розташування кісток та сухожиль. Багато працював над кресленнями, опанував комп’ютерну графікута програми для 3D-друку.

“Потім батьки мені купили 3D-принтер. Вперше друкувати деталі на ньому було складно, бо треба освоїти технології. Треба вміти користуватися програмою AutoCAD та налаштувати сам принтер”, — розповів студент, розробник протеза кисті Назар Кудерський.

Після друку деталей Назар перейшов до збірки, під час якої виникло чимало труднощів. Лише шостий прототип вийшов вдалим.

“Зробити все вдалося з допомогою викладачів університету. Виникли труднощі з розробкою великого пальця, адже він повинен бути більш функціональним”, — резюмував юний розробник.

Нині студент удосконалює свій прототип, а далі працюватиме над розробкою протезів для рук та ніг.

Читайте також: Дизайнерка створилапрогноз погоди “Ракетна небезпека” — деталі