Українські центри в Португалії співпрацюватимуть зі школами Львова в рамках освітнього проєкту

logo


image

У Львові розпочалася реалізація проєкту горизонтальної співпраці українських культурно-освітніх центрів при Спілці українців в Португалії (СУП) з середніми школами Львова.

Як передає Укрінформ, про це повідомив регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ) в країнах Західної і Південної Європи, голова СУП Павло Садоха в Фейсбуці.

Старт проєкту він назвав «великим кроком для задоволення освітніх потреб українців за кордоном».

За словами Садохи, реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Департаменту освіти і науки Львівської ОДА та у співпраці з Львівським національним університетом ім. Івана Франка і Міжнародним інститутом зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка».

«Протягом багатьох років Спілка українців у Португалії вела пошук ефективної моделі функціонування культурно-освітніх центрів. Організовувала чи була учасником численної кількості освітянських конференцій. На жаль, існуюча модель державної підтримки освітніх проєктів діаспори не спрямована на розвиток суботніх шкіл», – вважає Садоха.

Він зазначив, що на даний час існує лише проєкт «Міжнародна українська школа», яка лімітована екстернатним навчанням, тобто виключно проходженням учнями-екстернами курсу української середньої освіти. Але така модель передбачає подвійне навчання дітей мігрантів і в школі країни перебування, і додатково в Міжнародній украніській школі.

«Отже, нова ініціатива Спілки українців у Португалії з львівськими освітянами має на меті не тільки забезпечити підтримку українського закордонного шкільництва і впровадження інноваційних моделей комплементарної освіти в умовах проживання за межами України, але й гарантуватиме збереження національної ідентичності молодих українців, які чи у світі, чи в Україні допомагатимуть розбудовувати Український світ», – зазначив Садоха.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці жовтня в департаменті освіти і науки Львівської ОДА обговорили питання інституційної співпраці культурно-освітніх центрів при українських громадських організаціях у країнах ЄС щодо задоволення освітніх потреб закордонних українців.

Зокрема під час онлайн-спілкування йшлося про координацію співпраці середніх шкіл Львівщини з культурно-освітніми центрами у Європі для здобуття загальної середньої освіти дітьми українських зовнішніх трудових мігрантів, про конкретні кроки для реалізації інтересів українців за кордоном тощо.

Організатори конкурсу для українських освітян закордону продовжили термін подання робіт

В обговоренні брали участь: Павло Садоха, регіональний віцепрезидент СКУ в країнах Західної і Південної Європи, голова Спілки українців у Португалії; Катерина Островська, завідувачка кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, професор, доктор психологічних наук; Ірина Ключковська, український науковець, публіцистка, громадська діячка, кандидат педагогічних наук, доцент, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”; отець Юстин.