Унікальні ризи блаженного Василя Величковського віднайшли у Львові

logo


У ризах, які віднайшли у Львові, Василь Величковський служив у підпіллі. Спершу їх хотіли відправити до музею за кордоном, проте все-таки залишили в музеї у Львові

У Львові віднайшли ризи священномученика блаженного Василя Величковського. Відтепер їх можна побачити у музеї-квартирі священника. Про це повідомило у четвер, 9травня, видання “Духовна велич Львова”.

Ризи передавали з рук в руки

Ризи священномученика зберігалися у єромонаха Михайла Шевчишина. Перед смертю він передав ризи Митрополиту Ігорю і згодом у приватній розмові з генеральним директором музею-квартири Василя Величковського о. Іваном Сіянчуком, владика Ігор згадав про них і вирішив віддати для експозиції особистих речей блаженного священномученика.

Фото: Духовна велич Львова Фото: Духовна велич Львова

“Це ризи, які належали блаженному ВасиліюВеличковському — він їх вбирав на Трійцю. Передав нам в кінці 2023 року Митрополит Львівський Ігор Возьняк, а до нього вони попали від одного підпільного отця, який віддав їх йому перед смертю,” — зазначив хранитель музею Тараса Гуль.

Вбрання не хотіли залишати в Україні

До слова, святкове вбрання Величковського могло і не залишитися в Україні. Спершу його планували розмістити в музеї у Вінніпезі, де зберігається більшість речей блаженного, проте таки залишили в Україні:“Враховуючи, що то був ювілейний рік блаженного, такий внесок до музейної експозиції залишився в Україні,” — зазначив Тарас Гуль.

Як йдеться в повідомленні, ризи в хорошому стані попри незначні пошкодження, ймовірно їм понад 60 років. Наразі відвідувачі музею можуть побачити фелон та єпитрахиль, згодом буде представлено повний комплект — з поясом і нарукавниками.

Хто такий Василь Величковський

Довідково: Василь Величковський (1903-1973) був видатнимдуховним лідером і мучеником української Греко-Католицької Церкви. Він народився у Станіславові у священицькій родині. Після навчання в богословських навчальних закладах, у 1925 році був висвячений на священника. Величковський активно служив на Волині, де допомагав місцевим греко-католикам, будував каплиці та працював з духовними місіями. Під час радянської окупації зазнав переслідувань і був ув’язнений. Після звільнення він продовжував свою діяльність в західних країнах, аж доки не померу 1973 році. У 2001 році Папа Іван Павло ІІ проголосив його блаженним.

Фото: Синод єпископів УГКЦ Фото: Синод єпископів УГКЦ

Нагадаємо, нещодавно у Львові виставилипівтора десятка старовинних плащаниць із галицьких храмів.