Уже п’ятеро осіб на Львівщині звернулися до медиків через укус кліщів

logo


І, що найприкріше, у більшості випадків у цих членистоногих кровопивць виявили збудника хвороби Лайма (у трьох з п’яти). Отож ті, до кого присмоктався кліщ, можуть заразитися дуже небезпечною хворобою.

“Крім того, у березні працівники обласного лабораторного центру перевірили 25 кліщів, яких знайшли у лісах в Яворівському районі, — розповідає Олег Когут, заступник директора ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”. — У чотирьох з них виявили збудника Лайм-бореліозу. Звісно, не всі кліщі переносять цей небезпечний збудник. Проте доцільно таки перевіряти паразита, якого люди виявляють у себе на тілі. Такі дослідження проводять лише в обласному лабораторному центрі, що на вулиці Круп’ярській, 27. Воно платне. Коштує близько 60 гривень і проводиться впродовж одного дня. Якщо кліщ переносить збудника хвороби Лайма, то людині, яку вкусив паразит, потрібно звернутися до інфекціоніста. Коли з’являються ознаки захворювання, зокрема, червоні плями у місці присмоктування кліща — еритеми, треба починати лікування”.

Фахівці лабораторного центру беруть на дослідження кліщів, яких уже зняли з тіла самостійно ті, до кого присмоктався паразит. Для вилучення кліща також можна звернутися у травмпункт. Після цього комаху кладуть на шматок вологої марлі та у скляну посудину, щільно закривають і передають на лабораторне дослідження.

До слова, торік в області до медиків через укус кліщів звернулося 1253 особи, у 150 діагностували хворобу Лайма. Чи передасться людині збудник від кліща, залежить від тривалості присмоктування. Інфікування малоймовірне, якщо паразит був на тілі менш ніж добу. Та якщо кліщ із збудником хвороби Лайма три дні смоктав кров, то людина, найімовірніше, захворіє. Проте проявитися захворювання може й за декілька місяців, а навіть років. Хоча найчастіше це стається на 14-ту добу. Хвороба Лайма небезпечна тим, що поступово руйнує центральну нервову систему, і людину згодом паралізує. А її перші прояви нагадують застуду — незначним підвищенням температури, ломотою в тілі.

Богданна МАРТИНИК