В інтернаті у с. Букова на Львівщині бракує працівників

logo


Жодного реабілітолога та психолог на півставки. У Буківському інтернаті на Старосамбірщині виховують 84 дівчинки. Туди потрапляють діти із психічними розладами та вадами розвитку. Щороку їх кількість збільшується. А от штат працівників залишається незмінним.

До цього інтернату в с. Букова віддають дітей із важкими вадами розвитку зі всієї Львівщини та сусідніх областей. Тут свіжий ремонт, теплі затишні, кімнати та чиста постіль. Загалом, у закладі працює близько 80 людей. Та рук все одно бракує.

«Зараз дітей побільшало. Будинок був розрахований на 70 дітей, а зараз їх – 84», – каже директор інтернату Ярослав Куць.

Зараз у закладі збільшили кількість ліжкомісць до 90. Адже планують прийняти ще кілька дітей.

Тим часом. 14 вихованок інтернату мають важкі форми ДЦП. Однак для догляду є лише одна медсестра на зміну.

«Кожна дитина потребує особливої уваги, бо треба погодувати її, поміняти памперс, підмити», – розповідає старша медсестра, Орислава Дика.

Медсестрі допомагають лише вихователі та працівники кухні, які приходять до дітей у певні години. А от реабілітологи бувають не часто. Хоча працювати з такими дітьми потрібно щодня. Медсестри роблять дівчатам масаж, однак цього недостатньо. Реабілітолог Андріан Слука , який приїхав до дітей на один день, вважає, що для якісного догляду потрібно багато допоміжних засобів.

«Їм потрібно візки, ортопедичне взуття, лонгети для верхніх кінцівок і також реабілітаційного втручання», – пояснює Андріан Слука.

Із візками та взуттям допоможе Львівський протезний завод. А от із працівниками складніше. Соціальний працівник Тереза Фаласеніді певна: міністерські норми для таких закладів застарілі, їх давно пора переглянути. До прикладу, на сто дітей передбачено лише півставки психолога. Хоча, надія є. Наказ мінсоцполітики дозволяє збільшити штат у Букові на 7 працівників. Адже залишити дітей без реабілітації та можливості розвиватись – порушення їхніх прав.

«Реабілітолог, психолог, інструктор із трудової терапії, корекційний педагог. Якщо ми говоримо про дітей до 18 років, потрібні ті фахівці, які могли би розвивати потенціал, формувати навички, які потрібні, щоби максимально себе реалізувати і бути максимально незалежними», – пояснює пані Тереза.

Далі все залежатиме від можливостей та бажання профільного департаменту. Однак на початку 2017 р. зміни вдалось запровадити в іншому подібному закладі, але для хлопчиків. В інтернаті в Старому Роздолі додатково відкрили три вакансії: для реабілітолога, соціального працівника та охоронця.