Вакарчук скаржиться, що радіостанції “дратують” слухачів хітами “Океану Ельзи”

logo


14.11.2016 23:01

Вакарчук скаржиться, що радіостанції "дратують" слухачів хітами "Океану Ельзи"

Популярний український музикант, лідер культової рок-групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук прокоментував введення квот на україномовні пісні, а також пояснив, чому більшість радіостанцій закривають необхідну кількість пісень записами його групи. Думкою щодо цього Вакарчук поділився в авторській колонці виданню “Новий час”.

Святослав Вакарчук наголошує, що вже не раз висловлювався щодо нового закону про квотування україномовної музики. І як людина, яка вірить в ринкові принципи, просто не може бути великим шанувальником будь-яких квот, пише glianec.com. 

“Перед тим, як вводити, їх наслідки потрібно дуже ретельно аналізувати, адже введення будь-яких обмежень має як позитивні, так і негативні аспекти”, – зазначив Вакарчук.

Питання пісенного квотування в Україні музикант вважає надмірно політизованим, підкреслюючи невідоме походження цифр, скільки музики повинно бути в ефірі. Вакарчук погоджується, що довгий час українську культуру і мову гнобили і зараз українці намагаються надолужити згаяне. Однак введення квот без попередньої підготовки, на думку співака, може привести до деяких небажаних наслідків.

Першим музикант називає появу на радіостанціях українських матеріалів, які будуть значно поступатися за якістю західним хітам. А це, як зазначив Вакарчук, спричинить “комплекс неповноцінності” вітчизняних виконавців. Другим наслідком співак бачить абсурдне і лише формальне виконання вимог тих радіостанцій, які не є прихильниками україномовних пісень.

У приклад лідер “Океанів” призводить власників радіостанцій, які кожні 10-15 хвилин розміщують в ефірі композиції його колективу, нібито показуючи, що інший якісної україномовної музики в країні не існує.

“Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот в цілому”, – вважає Вакарчук.

Все це співак називає наслідками незбалансованих державних інтересів: чиновники нав’язують квоти і сліпо вірять, що через рік ситуація кардинально зміниться, а власники радіостанцій зацікавлені лише в фінансову вигоду своєї діяльності, але ніяк не в пошуку молодих виконавців і збагаченні радіоефіру новим матеріалом.

“Коли в останній раз представники радіостанцій ходили по роботі в різні клуби в українських містах, враховуючи районні центри, щоб почути і знайти нову українську музику”, – зауважив Вакарчук.

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter