Від добровольця АТО до “полуничного барона”: ветеран популяризує агротуризм на Львівщині

logo


Виходить у нього напрочуд добре, адже він “бере” клієнтів якістю та довірою.

Полуничний  барон – так називають львів’яни ветерана АТО Миколу Стецьківа, родина якого започаткувала агротур “Збери сам” і запрошує усіх охочих на свої поля, щоб вибрати ягоди, які до смаку. Їдуть до нього цілими сім’ями, адже багато міських дітей і не бачили ніколи, як ростуть полуниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вісім сотрів полуниці на гектарі поля вирошує Микола Стецьків. У 2015 році доброволець батальйону “Львів” повернувся з АТО і започаткував власну справу. Як ветеран, отримав 10 соток землі, решту орендував у побратимів. “Ми так з дружиною порадилися і зрозуміли, що якісної полуниці в Україні немає, і немає полуниці, яка би приносила емоції”, – розповів він. Емоції, на його думку, дарує агротуризм – люди самі на полі вибирають полуниці і платять по 60 гривень за кілограм. Це дорожче, ніж на базарі, але охочих багато.

ВідеоВетеран АТО започаткував полуничний агротур для містян

“Полуничний барон” – так називають львів’яни ветерана АТО Миколу Стецьківа. Його родина започаткувала агротур “Збери сам” – запрошує усіх охочих на свої поля вибрати ягоди, які до смаку. Їдуть до нього цілими сім’ями. Адже багато міських дітей не бачили, як ростуть полуниці.  

Ветеран АТО започаткував полуничний агротур для містян

З інтернету люди дізнаються, що ягода екологічно чиста, бо фермером використовуються лише біопрепарати – і це підтверджує лабораторний аналіз. Олена з чоловіком приїхала за 30 кілометрів, щоб 2-річний син міг поласувати найкращим. “Смак відрізняється і якість ягоди. Є можливість і задоволення походити, позбирати. Це ностальгія за часом, коли наші всі бабці і діти мали полуницю на дачі”, – зізнається львів’янка Олена Нагорнюк.

Блоги

Як правильно їсти полуницю

Тіана Фіалкова

Дві години під палючим сонцем гне спину Наталя, яка вже замовляла полуницю з доставкою додому, а тепер вирішила власноруч зібрати. Лише після занурення у холодний басен жінка хвалиться 20-ма кілограмами добірної ягоди. “Я її заморожую, і ми її їмо зимою. На базарі насправді не дуже перевірена якість. Тут ягода абсолютно безпечна”, – каже Наталя Мєдвєдєва.

На полуничному полі існують певні правила: сюди зась із тваринами, не можна красти, смітити, розпивати алкоголь і рубати дерева. Все решта можна, зокрема скуштувати кожний сорт полуниці. Плантація не обгороджена і тут немає охоронців – господар хоче вірити людям і дати їм змогу почуватися вільно. “Просто зібрати полуницю не так тягне, як перелізти паркан і збирати полуницю. Ми даєм можливість людям відчути себе незалежними і бути емоційно щасливими від того, що вони отримують задоволення на природі і на довірі, що їм довіряють”, – каже Микола Стецьків.

Читайте також:
Україна подвоїла експорт полуниці, а Польща може втратити до 40% врожаю

Ціна в 60 гривень за кілограм економічно обґрунтована, бо сажденці чоловік купує лише ліцензовані, його бізнес легальний і працівники офіційно працевлаштовані. А ще завжди є погодні ризики, як, наприклад, цьогорічні затяжні весняні дощі. Ягоду садівник доставляє і додому, також у кілька готелів і ресторани. “Лиш би не базар – у нас є чітка позиція позбутися посередників. Виробник – споживач, споживач – виробник. Бо все інше – це тоді ми втрачаємо додану вартість на продукті, і ми тоді нічого не заробляємо”, – каже садівник.
 
Кореспондент ТСН Наталка Волосацька