Від завтра на Львівщині громадським транспортом зможуть скористатися лише вакциновані та ті, хто має негативний тест

logo


ЛЮДИ

Поліціянти перевірятимуть наявність документів у пасажирів на автостанціях або на зупинках, де транспорт довго зупиняється

Фото ілюстративне: https://dyvys.info/

Від завтра, 22 листопада, автомобільний та залізничний пасажирський транспорт на Львівщині перевозитиме лише тих людей, які мають довідки про вакцинацією однією чи двома дозами, негативний ПЛР або експрес-тест чи довідку про те, що перехворіли на COVID-19 і з того часу минуло менше ніж 180 днів.

Про це 16 листопада на брифінгу у Львівській ОДА повідомив начальник управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації Степан Рудницький.

Якщо громадянин не має відповідних документів і перебуває в громадському транспорті, він несе відповідальність за частиною другою статті 44.3 Кодексу України. Його штрафують на суму від 170 до 255 гривень. Якщо в пасажира немає довідки про вакцинацію чи експрес-тесту, відповідальність становить 17 тисяч гривень, – пояснив старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції у Львівській області Богдан Савюк.

Степан Рудницький додав, що поліціянти перевірятимуть наявність документів у пасажирів на автостанціях або на зупинках, де транспорт надовго зупиняється.

У нас є можливість встановлювати пункти вакцинації на великих автостанціях, щоб пасажир міг вакцинуватися перед посадкою на громадський траспорт, – каже керівник.

Натомість, чіткої вимоги щодо вакцинації водіїв немає.

До перевезень вони допускаються. Водій має перебувати на дистанції 1.5 метра від пасажирів. Чи перевіряти водія на наявність відповідних документів, вирішують поліцейські. Якщо водій в близькому контакті з пасажирами, тоді поліцейський має право мати претензію, чому він невакцинований.

Якщо у пасажира немає відповідного документа, поліція може зняти пасажира з рейсу. Про це зазначають в «Укрзалізниці».

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.