Відвідувачі львівської автостанцiї ходять на кладовище справляти потребу

logo


19.04.2017 19:06

Відвідувачі львівської автостанцiї ходять на кладовище справляти потребу

Доводилося часто їздити автобусом з однiєї з автостанцiй – АС №4, що бiля Янiвського кладовища, на вулицi Т. Шевченка, 105. Заховатися вiд дощу чи холоду немає де. Бiля кас стоїть бiотуалет. У касi видають ключ до цiєї вбиральнi. Розклад, вивiшений на спорудi, що нагадує МАФ, зазвичай не вiдповiдає тому графiку, за яким курсують маршрутки. Автобус доводиться чекати стоячи, адже жодної лавки немає. Неподалiк мiська зупинка громадського транспорту, де можуть сидiти хiба що четверо чоловiк, пише Експрес.

I так триває вже десять рокiв. Ранiше автобуси, якi вирушали в напрямку Яворiвського району, зупинялися бiля розгалуження вулиць Городоцької — Т. Шевченка. Автостанцiю перенесли, але обслуговування майже не змiнилося. Його, власне кажучи, немає.

Одна з пасажирок, яка стояла поряд, тихенько запитує, де вбиральня. Не знаю, що сказати жiнцi. Адже якийсь бiотуалет стоїть бiля каси. Проте жодного разу не бачила, щоб хтось iз пасажирiв ним користувався. Лише один водiй пiдiйшов до каси, взяв ключ та навiдався у вбиральню. Тим часом люди, якi стояли поряд, порадили йти в туалет, що бiля входу на кладовищi.

Та на Янiвському цвинтарi таким вiдвiдувачам не радi. “На стоянцi автобусiв, бiля каси, стоїть один бiотуалет, який нiбито працює. I якщо бачимо, що пасажири йдуть у напрямку нашого туалету, ми їх дезiнформуємо, повiдомляючи, що наша вбиральня не працює. Й скеровуємо людей у бiотуалет, який бiля каси, – розповiдає Вiталiй Нещадим, завiдувач Янiвського кладовища. – Бо наша прибиральниця зовсiм не тiшиться, коли тисячi людей за день ходять у туалет. Та все ж пасажири неохоче йдуть у вбиральню на автостанцiї. Дехто не знає, як користуватися бiотуалетом, а ще вiн платний i зачиняється на ключ, який зберiгається в касира”.

Коли ж увечерi автостанцiя закривається, то й вбиральня не працює. Туалет на кладовищi теж зачиняють.

“Пасажири та водiї перестрибують через огорожу й запаскуджують своїми бiовiдходами територiю мiж могилами, – каже Вiталiй Нещадим. – Крiм того, купа недопалкiв, пляшки з-пiд спиртного опиняються за пiдпiрною стiною, тобто мiж надгробками. Зрештою, на автостанцiї не лише з туалетом i смiттям проблеми. Водiї автобусiв, не дотримуючись графiкiв, їздять наввипередки. Тому чути постiйнi сварки, нецензурну лайку. А ще часто в автобусах вмикають гучно музику. Доволi часто маршрутки загороджують в’їзд на кладовище, i катафалк стоїть в очiкуваннi, доки водiї врештi з’ясують стосунки, хто й коли їде. До того ж автобуси не можуть виїжджати зi стоянки автостанцiї, не порушуючи правил дорожнього руху. Пасажири заходять у маршрутки вiдразу ж на проїзнiй частинi”.

Власники ж автостанцiї запевняють, що намагалися полiпшити умови для пасажирiв. “Ми неодноразово зверталися до мiськвлади, аби видiлили iншу земельну дiлянку для автостанцiї. Проте нiхто на нашi звернення не реагує. Зрештою, запити в мiськраду надсилали й депутати облради та Верховної Ради, але й це не допомогло, — розповiдає Андрiй Дума, керiвник ТОВ “Гал-Дiком”, пiдприємства, у власностi якого перебуває автостанцiя №4. — Пасажири, якi мають квитки, можуть користуватися бiотуалетом безплатно”.

Хай там як, але, згiдно з наказом Мiнiстерства iнфраструктури №700 “Про затвердження Порядку регулювання дiяльностi автостанцiй”, автостанцiйний збiр становить 12-15% вартостi квитка. Тобто, якщо квиток коштує 25 гривень, то за обслуговування, якого насправдi немає, доводиться платити 3-3,75 гривнi. I саме власникавтостанцiї мав би подбати, щоб пасажири мали доступ до туалетiв i були хоча б лавки, на яких можна посидiти, чекаючи маршрутку.

Богданна МАРТИНИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter