Вивели зі стану клінічної смерті: львівські медики врятували 30-річного чоловіка

logo


ЛЮДИ

Бригада поверталася із попереднього виклику, коли отримала новий


Фото: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Бригада медиків Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф врятували 30-річного чоловіка. Лікарі вивели пацієнта зі стану клінічної смерті. Про це йдеться на facebook-сторінці медустанови.

Бригада поверталася із попереднього виклику, коли отримали дорогою новий – стан після судом, чоловік 30 років.

«Коли приїхали на місце виклику, то й не підозрювали, що нас чекає. У під’їзді нашу бригаду зустріла перелякана сестра потерпілого і сказала, що він не дихає. Чоловік лежав на кухонному кутку, у нього були відсутні дихання, пульс, розширені зіниці, які не реагували на світло. Були встановлені ознаки клінічної смерті. Ми переклали його на підлогу й негайно розпочали реанімаційні заходи. На моніторі дефібрилятора була безпульсова електрична активність, ритм, який не підлягає дефібриляції. Тому ми проводили за протоколом реанімацію недефібриляційного ритму з введенням кожних три хвилини адреналіну і непрямим масажем серця, штучною вентиляцією легень», – розповідає лікарка медицини невідкладних станів підстанції № 4 станції «Львів» Маріанна Купранець.

І додає:

«На 15-ій хвилині реанімації з’явилось поодиноке дихання і пульс. Вирішили везти чоловіка до реанімації. Повідомили центральну диспетчерську, що за життєвими показами ми повеземо його у 8-му лікарню, бо мали б везти у ЛШМД, проте це інший кінець міста, а часу у нас обмаль. Тож попросили диспетчерів, аби вони повідомили 8-му лікарню, що ми веземо чоловіка в тяжкому стані. За 3-4 хвилини наш водій домчав до місця призначення. Там нас уже зустрічала реанімаційна бригада у повному складі», – продовжує Маріанна Купранець.

Бригада складалася із лікарки Маріанни Купранець, фельдшерки Уляни Ярини, лікарки-інтернки Аліни Ярощук та водія Степана Гудза.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.