Влітку кількість квартирних крадіжок зростає на третину

logo




четвер, 14 липня, 2016, 12:53
Львів

Влітку кількість квартирних крадіжок зростає на третину

Пік квартирних крадіжок традиційно припадає на час літніх відпусток. Саме у спекотну пору відсоток грабежів зростає аж на третину. Тож експерти радять: щоб уберегти своє майно, перед тим, як покидати будинок на тривалий термін, варто домовитись із знайомими та родичами, аби ті час від часу навідувались до вашої квартири.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Огляд дня» (телеміст Львів-Київ, щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Львів‘янка Ольга стала жертвою квартирних крадіїв. Із її помешкання грабіжники винесли велику суму грошей та золоті злитки. Злочинці дочекалися, поки нікого не буде у будинку, і пробралися в неї через вікно.

«Ми зайшли додому, побачили величезний погром – все перекинуте. Тоді і зрозуміли, що нас пограбували», – пригадує Ольга.

Правоохоронці впевнені: перед тим, як скоїти злочин,зловмисники стежили за квартирою жінки. Зазвичай крадії так і працюють: спочатку розвідують місце майбутнього злочину, аби переконатися, що господарі залишили помешкання на тривалий час.

«На дверях або біля дверей, можливо, роблять якусь помітку, що вказувало б злочинцям, чи власники прийшли додому, чи їх немає. Таким може були поламана половинка сірника або вирізана частинка пластикової ляшки – коли відчиняються двері, це падає і злочинці розуміють, що хтось прийшов», – розповідає оперуповноважений відділу майнових злочинів Роман Струк.

Саме на таку перевірку від крадіїв натрапила і львів‘янка Юлія. Дівчини кілька днів не було вдома, коли ж повернулася, зрозуміла – могла стати жертвою грабіжників.

«Я відчинила двері і раптом бачу – падає сірник. А колись в Інтернеті читала, що є така схема», – каже Юлія.

Затримати зловмисників нелегко.

«Якщо крадії працюють тривалий період, це збільшує шанси їх затримати – вони потрапляють на відеокамери, їх помічають люди. А ті, що тільки заїжджають, «працюють» день два і їдуть», – зазначає Роман Струк.

Тож правоохоронці наголошують, що надійним захистом від квартирних крадіїв є встановлення сигналізації, броньованих дверей та відеонагляду.

«Якщо ви їдете кудись у відпустку, можна просити родичів чи знайомих пожити у квартирі, або робити видимість присутності – вмикати світло, відчиняти двері. Також можна домовитись із сусідами, щоб ті забирали кореспонденцію з поштових скриньок», – радить працівник Державної служби охорони Денис Харчук.

Також, щоб не стати жертвою квартирних крадіїв, не слід розповідати без потреби про те, що є у квартирі, та про майбутню відпустку.
 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.