Вода, світло, робота лікарень. Як житиме Львів в екстремальних умовах

logo


Що буде з водою, електроенергією? Як працюватимуть лікарні? Чи зможе Львів зберігати життєздатність, а мешканці отримувати найнеобхідніше у разі початку масштабного вторгнення ворога в країну, оголошення надзвичайної ситуації? – зібрали всю свіжу інформацію про готовність міста до ймовірних випробувань.

Саме життя Львівської ТГ у випадку надзвичайних ситуацій  стало темою екстреного засідання комісії з питань ТЕБ і НС, яке провели напередодні.

Як повідомив секретар ЛМР Маркіян Лопачак, насамперед йшлося саме про сценарії дій у разі відключення електроенергії, роботу лікарень та організацію водопостачання.

“Насамперед – можливості організації водопостачання та інформування населення в разі відключення електроенергії та зв’язку, підключення альтернативних джерел живлення, забезпечення діяльності медичних закладів, створення запасів медикаментів і провізії тощо”, – написав Лопачак.

Електроенергія та водопостачання у Львові

Влада міста запевняє, що навіть у разі повного відключення електропостачання, яке потягне з собою і відімкнення водопостачання, Львів дасть раду. Кажуть, що готуватися до потенційних викликів почали ще пів року тому.

Серед пріоритетів – саме забезпечення мешканців міста питною водою. У Львові вже напрацьована система, завдяки якій усі мешканці отримуватимуть санітарний об’єм води кожного дня, – стверджує міський голова  Андрій Садовий.

Як працюватимуть стратегічно важливі підприємства Львова

Усі комунальні підприємства мають альтернативні джерела енергії, тобто забезпечені достатньою кількістю дизельних генераторів.

«Приведені до відповідного рівня усі інженерні мережі. Ми прийняли рішення суттєво збільшити кількість дизель-генераторів, щоб всі служби, всі системи міста могли якісно функціонувати в екстремальних умовах», – повідомляється на сайті ЛМР.

Як працюватимуть лікарні

Львів суттєво збільшує запаси крові та має тримісячний запас медикаментів, перев’язочних матеріалів. Також  у медустановах обстежили всі інженерні мережі, щоб кожна лікарня мала запаси води та дизель-генератори.

Оповіщення населення

На випадок, якщо електроенергія буде відсутня або ж засоби зв’язку будуть відключеними, то місто має бути забезпечене альтернативними можливостями комунікації із населенням. Мерія запевняє, що у місті є достатня кількість спеціально обладнаних автомобілів, які будуть їздити містом та інформувати мешканців про ситуацію, про алгоритми дій.

У Львові посилили охорону

У Львові вже посилили охорону всіх стратегічних і важливих об’єктів, а також збільшили кількість чергових нарядів поліції. Перелік об’єктів, які охороняють силові структури, не озвучують.

“Працюємо посилено, кількість нарядів збільшено, стратегічні об‘єкти спільно з іншими службами охороняємо”, – повідомила у коментарі речниця Поліції Львівщини Світлана Добровольська.

Церкви готові приймати переселенців 

Внаслідок можливого вторгнення РФ у Львові може збільшитись й наплив мешканців з інших областей України. У такому випадку для них готують окремі приміщення.

“Ми координуємо свою діяльність з головами всіх громад в області та Заходу України. Готуємо такі приміщення, координація відбувається”, – заявив мер міста.

Днями міська влада Львова провела перемовини з релігійним середовищем. Під час зустрічі йшлося, зокрема, про можливості церков прийняти внутрішньопереміщених осіб та подбати про них, у тому числі на території храмів.

Відтак, єпископи заявили, що за необхідності готові приймати людей у храмах. Також підвали церков можна буде використовувати для укриття.

Нагадаємо, що для мешканців Львівської міської територіальної громади створили інтерактивну мапу з усіма укриттям. Зараз їх – близько 6 тисяч. Переглянути мапу можна за посиланням. А як організувати укриття, підготувати його до надзвичайної ситуації, які речі варто мати на випадок швидкої евакуації з дому, – читайте тут. 

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0