“Вперше побили через ідентичність”. Трасгендерна активіста заявила про напад у Львові

logo


Захист потерпілої не погоджується з правовою кваліфікацією справи про побиття.

У Львові 19 серпня невідомий здійснив напад на трансгендерну активістку Анастасію Зозулю (відома як Анастасія Крістель Домані) у громадському транспорті після зауваження щодо неналежної поведінки.

Про це у Facebook написала сама жінка.

“Учора мене побили, вперше в житті, на ґрунті ненависті та через мою гендерну ідентичність”, — написала вона.

Згідно з повідомленням, потерпіла зайшла в передні двері та наштовхнулася на чоловіка, який намагався купити талон у водія, не проходячи в салон. Вона зробила чоловіку зауваження, так як ззаду її підштовхували інші пасажири.

“Той різко огризнувся, я відповіла. Пасажирка запитує, хто залишив напівпорожню пляшку пива у двері водія — ага, це його”, — розповідає Зозуля.

Читайте також: Скарлетт Йоханссон відмовилася грати трансгендера після шквалу критики на її адресу

Згодом, за словами потерпілої, чоловік став голосно обговорювати її зовнішність, кричати “що це зайшло?”, “ти хто такий, не мужик і не баба”, “чого в спідницю вирядився”, підсів до неї на вільне праворуч сидіння і, хапаючи за лікті, погрожував, зазначавши, що є колишнім “беркутівцем”.

“Далі бачу його руки, очі, стежить за моїм телефоном, — розумію, що зараз щось буде. На півслові він б’є мене в праву частину скули, окуляри розбиваються, головою, від сили удару дістаю ручку переднього сидіння, потім два удари ще — в лоб і голову”, — пише жінка.

Вчера меня побили, впервые в жизни, на почве ненависти и по причине моей гендерной идентичности. Возвращаясь с Zelena…

Опубліковано Анастасією Кристель Домани Неділя, 19 серпня 2018 р.

Жінка стверджує, що навколо оточуючі ніяк не реагували на подію, а вона ледве встигла “тремтячими руками” зафіксувати на фото нападника.

“Поліцію я почала викликати ще в трамваї, сказали чекати наряд на зупинці. Потім попросили самій прийти у відділенні, а то вони приїдуть не скоро і швидше буде мені зайти в відділок”, — зазначила вона.

Після написання заяви потерпіла з супроводом поїхала до 8-ї міської клінічної лікарні на огляд.

Читайте також: “Саме так виглядає здорова демократія”. Трансгендер вперше балотується на пост губернатора у США

Як повідомила у коментарі ТСН.ua адвокатка потерпілої Христина Кіт, після інциденту поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 120 Кримінального кодексу “Нанесення легких тілесних ушкоджень”. Вона також наголосила, що захист не погоджується з цією кваліфікацією.

“У випадку з Анастасією це був злочин на грунті ненависті за ознакою статі, за гендерною ознакою. Ми будемо говорити про те, щоб була перекваліфікація на статтю 161 Кримінального кодексу “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії”, — розповіла вона.

Захисниця також додала, що більше інформації вона зможе надати завтра, після того, як здійснить перемовини зі слідчим.

Нагадаємо, у грудні трансгендерна активістка Анастасія Крістель Домані заявила про побиття з боку охорони клубу “LIFT” у Києві.

ВідеоДискримінації та неприйняття: що доводиться переживати трансгендерам в Україні

Трансгендери – люди, які відчувають жіночу душу у чоловічому тілі і навпаки, бачать себе чоловіками, які випадково народилися жінкою. Яскравий приклад співачка Зіанджа. У минулому – співак Борис Апрель. Вона відкрито говорить про свою зміну статі і вже навчилася заробляти гроші на популярності. В той же час непублічним трансгенедерним людям доводиться страждати.

Дискримінації та неприйняття: що доводиться переживати трансгендерам в Україні