Всеукраїнська акція триватиме у Львові до 10 грудня

logo
152771_vseukrajinska_akcija_trivatime_u_lvovi_do.jpeg


11:15 25 листопада 2017 р.

Міжнародна спільнота проводить із 25 листопада до 10 грудня кампанію «16 днів протидії ґендерному насильству».

У п’ятницю, 24 листопада, у межах старту на Львівщині Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» будівлю Львівської ОДА підсвітили помаранчевим кольором. Окрім того, учасники акції запустили у небо помаранчеві надувні кульки, а сквер у парку «На валах» прикрасили парасольками того ж кольору.

Про це повідомили у Львівській ОДА, де також розповіли, що голова облдержадміністрації Олег Синютка наголосив: «Для нас дуже важливо привернути увагу суспільства до проблем, які існують з насильством. Це насильство, яке стосується не чоловіків і жінок, але яке стосується людей, тим паче, що ми сьогодні живемо в країні, де багато тисяч осіб є заручниками окупації частини української території . Тому по-особливому біль кожного українця дуже часто пов’язаний  не лише з їхніми родинними проблемами , але ситуацією, що склалась сьогодні на Сході України. І та подія стосовно кримських татар – це ще одна ознака того, що кожен українець повинен розуміти, що лише разом і тільки любов’ю ми переможемо насильство у будь-якій його формі». 

Щорічну акцію «16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня  ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства 1991 року. Директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк розповіла: «Ця Всеукраїнська акція триває упродовж 16-ти днів. Кольором акції є символічний помаранчевий – колір світлого майбутнього. Наше завдання привернути до цього увагу кожного з нас, безпосереднього пересічного мешканця, тому що ми розуміємо, що насильство – може бути поряд з нами. За дев’ять місяців 2017 року зареєстрували більш як 2400 звернень щодо насильства і , на жаль, 90% з них – це насильство проти жінок, тому ми можемо говорити про те, що це є гендерно зумовлене насильство. У  Львівській області створений Центр соціально-психологічної допомоги, який розрахований на тимчасове перебування сімей або осіб, які постраждали від домашнього насильства і які можуть знайти там тимчасовий прихисток і отримати соціальну і психологічну допомогу».

«Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок:  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі,  10 грудня – Міжнародний день прав людини», – поінформували також у прес-службі Львівської ОДА. Натомість у прес-службі Львівської міськради повідомили, що в межах проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» будівлю Оперного театру підсвітили помаранчевим кольором.


А поділитися?