Викрадення ТЦК відомого волонтера у Львові: омбудсмен Лубинець відреагував на свавілля військовослужбовців

logo


Викрадення ТКК відомого львівського волонтера: омбудсмен Рубінець відповів на свавілля військових

Друга військова перевірка затриманого Кирила Тарана

Уповноважені з прав людини обурені цим обурливим інцидентом

Голова Верховної Ради з прав людини Дмитро Рубинецьвисловив обурення новим фактом жорсткого затримання з боку представників ТКК. Йдеться про відомого львівського волонтера Кирила Тарана. Його вкрали у ніч проти 16 березня.

Запис цього факту опублікувала у соціальних мережах його дружина. Тому суспільство дізналося про цю подію, а Рубинець її прокоментував.

Кирила схопили посеред дороги та посадили в автобус. Порядок йому не вручили. 

Потім чоловіка доправили до ТК ім. Шевченка. Він відмовився від проходження ІВК черезпроблеми зі здоров’ям та відсутність підтверджуючої медичної документації. Дружина Кирила розповіла, що на ранок наказ для чоловіка вже був готовий, і його одразу відправили до військової частини на полігон у Рівному.

«На ситуацію одразу ж відреагував представник голови виконавчої влади Львівської області Тарас Подворний. Щойно про подію стало відомо, він прибув до Шевченківського РТЦ для з’ясування ситуації на місці події. Приїхав і керівник РТКС» Представникам держсекретарянадано безперешкодний доступ до документів щодо Кирила Тарана. З цього питання проведено зустріч із обласним ТКС «рішення щодо Кирила Тарана», — написав Рубінець.

Артур Ніязов, керівник обласного ТКК Львівської області також погодився з тим, що порушення закону були. Він повідомив, що призначено офіційне розслідування інциденту, внаслідок якого було затримано Сіріла Тарана, і що винні будуть притягнуті до відповідальності.

“Насильницьке затримання, побиття,залякування та залякування призовників – це неприпустимо і не має місця в нашому демократичному суспільстві”, – підкреслив Рубінець.

вставити Telegram: https://t.me/informator_live/1686

Викрадення волонтера Тарана: що відомо

Нагадаємо, Кирило Таран прибув до ТЦК у Львові увечері 16 березня. Військові зловили мене посеред дороги та посадили в автобус. Чоловіка схопили за руку і потягли одразу кілька солдатів. Доброволцю не вручили повістку, а одразу відправили наполігон до Рівного. При цьому його побили, на ньому порвали одяг та зламали мобільний телефон.

За значного розголосу у ЗМІ та волонтерських позиціях ця ситуація може бути вирішена в рамках закону. Але не можна забувати, що, на жаль, в Україні щодня відбуваються десятки таких історій. Наприклад, у Закарпатському ТКК нещодавно незаконно мобілізованим людям перерізали вени, щоб не допустити їхнього вступу до армії. Днями чоловіка довго били.

Нагадуємо, що за матеріалом у відеоформатіможна стежити на YouTube-каналах «Україна на годині» (також відомому як «Україна зараз») та «Україна на годині Shorts». Там ви отримуватимете миттєві новини по всіх сферах, які цікавлять українців: від передових подій, політики та економіки до спорту, шоу-бізнесу та світської хроніки. Крім того, ви зможете знайти коментарі провідних експертів та переглянути щоденні, щотижневі і навіть щомісячні добірки головних новин України та світу.

У цьому відео адвокат Ігор Фещенко обговорює проектзакону про мобілізацію. Подумайте, чи можуть низка поправок затримати ваш проект, і визначте, які можуть стати частиною закону. Приєднуйтесь до нас, щоб почути думку експертів і дізнатися більше на цю тему.