Що робити, якщо провалилися під лід: львівські рятувальники провели навчання

logo


На озері Наварія, що неподалік Львова, рятувальники провели навчання. Вони показали, як рятують людей, які провалились під кригу. Окрім того, розповіли, як діяти, якщо доводиться рятуватись з-під криги самостійно. Порадами щодо поведінки на озері із Суспільним поділився керівник аварійно-рятувального підрозділу Іван Лещишин.

Аби продемонструвати, як людина може самостійно врятуватись, коли провалилася під кригу, водолаз Віталій Яремчук стрибнув в ополонку.

“Основні правила — відштовхуватися ногами на спині, на боку, як тільки можливо, аби тільки врятуватися”, — каже Віталій Яремчук.

Навчання рятувальниківСуспільне Львів

Навчання рятувальників

Рятувальники розповідають, щоб витягнути людину, яка провалилася під кригу, застосовують кілька технік. Використовують їх залежно від виду водойми або обставин. Один із методів називають “рятувальною соломинкою”.

“Що таке рятувальна соломинка? Це є пожежний рукав. Ми під’єднуємо до нього балон, який накачаний повітрям – через редуктор накачуємо його і отак накачується на довжину 20 метрів”, — каже начальник аварійно-рятувальної частини надзвичайників області Олег Скірка.

Також на водоймах вкритих кригою може працювати всюдихід “Богун”. Загалом на Львівщині їх є три.

“Та техніка — не легенька. І якщо близько десь під’їхати до ополонки, то може, не дай Бог, лід тріснути. На відстань під’їжджаємо, за 8-10 метрів стаємо далі, потім рятувальник кидає потерпілому коло і потім витягуємо його по льоду” — каже начальник львівської пошуково-рятувальної групи Петро Яцків.

Всюдихід "Богун"Суспільне Львів

Всюдихід “Богун”

Рятувальники наголошують, кожен, хто виходить на лід, має подбати про свою безпеку самостійно.

“Кожен рибалка повинен мати з собою хоча би 10 метрів линви, шнурка. Щоб він міг, якщо десь провалився і є багато рибалок на озері, кинути ту линву, щоб його витягнули. Також вимагаємо від рибалок, щоб вони мали хоч якісь рятувальні засоби. Якщо вже не мають там жилетів, рятувального круга, то можна просто взяти баклажки і зробити якийсь такий примітивний жилет”, — каже керівник аварійно-рятувального підрозділу Іван Лещишин.

Навчання рятувальниківСуспільне Львів

Навчання рятувальників

Також рятувальники не радять виходити на кригу там, де крізь неї проростає очерет, а також під час снігопадів.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону