За минулу добу у львівські лікарні госпіталізували 27 людей із травмами через падіння

logo


image

За добу у міські травмпункти звернулась рекордна кількість людей через ожеледицю. До лікарні швидкої допомоги потрапила 51 людина, до 8 лікарні – 80. Загалом госпіталізували 27 пацієнтів. Такі дані повідомляють у медзакладах.

У середу, 29 грудня, дружина Миколи Климентовича разом із немовлям їхала трамваєм. Коли виходила із транспорту, то через ожеледицю, впала разом із дитиною. Чоловік розповідає, що лід не був посипаний піском.

“Вона просто виходила із трамвая і бруківка була прозора, а насправді — це був лід і вона його навіть не бачила. Тобто якби це було посипано піском, то зрозуміло, що слизько. Приїжджаю за 10 хвилин – бачу лежить жінка із дитиною. Дитина кричить. Я думав, що щось із дитиною сталося, бо вона впала разом із нею”, — каже Микола Климентович.

Чоловік повіз дружину у 8-му лікарню. Там їй зробили операцію.

“Це був перелом — передня велика гомілка. Кістка повністю навпіл зламана. Практично це був відкрити перелом, просто трималася на м’язах і на тканині… Я буду однозначно судитися із місцевою владою, не знаю яка це буде — Сихівська адміністрація. І шукаю, можливо, є якісь свідки, які бачили цю пригоду”, — каже чоловік.

Кількість травмованих людей, які звертаються в лікарню — збільшилася через ожеледицю, каже завідувач відділення невідкладної допомоги Олег Малетич. Загалом впродовж вчорашньої доби сюди до 8-ї лікарні звернулося 121 травмована людина, з них 80 – травмувалися на вулиці. Госпіталізували 18 пацієнтів.

Також в цій лікарні є 4 людей із обмороження і переохолодженням.

Також травмованих людей госпіталізують у міську лікарню швидкої допомоги. Одна із пацієнток закладу — львів’янка Іванна. Розповідає, що впала у центрі Львова, на розі вулиць Саксаганського та проспекту Шевченка.

“Я послизнулася, нога поїхала, я на руку впала, відчула біль, прийшла на роботу, забинтувала собі і приїхала в травмпункт. Сказали, що це сильний забій і потягнуті зв’язки”, — каже жінка.

Лікар-травматолог Володимир Романишин розповідає, що через падіння, найчастіше травмуються люди старшого віку. Вони ламають руки та ноги. За його словами, якщо людей із такими травмами госпіталізовують, то в лікарні вони перебувають від 5 ти 10 днів, а якщо переломи із зміщенням і потрібна операція, люди залишаються у стаціонарі на 2 тижні.

Лікар каже, травм можна уникнути, та радить як це можна зробити.

“Є декілька порад, як правильно падати. Потрібно напружити тіло, згрупуватися, падати на бік, лівий чи правий, і не підставляти опорну руку, не спиратися нею. Взагалі потрібно бути уважним, не відволікатися на телефони і інші речі, а дивитися під ноги. Особливу увагу потрібно приділяти при переході вулиці”, — каже лікар-травматолог Першого територіального медичного об’єднання Володимир Романишин.

У міській раді пояснюють, дороги прибирають і вдень, і вночі, а слизькі ділянки посипають сіллю та піскосумішшю. За інформацією директора міського департаменту інфраструктури Олександра Одинця, цієї ночі на вулицях Львова працювали 54 машини, які розкинули понад 300 метрів кубічних спеціальної суміші.

“Ми напрацювали алгоритм дій, яким чином ми будемо працювати, коли є інтенсивні опади, коли опади є менші і коли опадів немає. Є мінусова температура і необхідно прибирати, необхідно посипати дороги і хідники”, — каже заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк.

Ірина Маруняк додає, 6 тисяч 600 будинків, які вибрали собі форму правління, повинні прибирати прибудинкові території своїми зусиллями. За усі інші території відповідають міські комунальні служби.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону