«За скільки», «хто» і «коли» рекультивує Грибовицьке та створить сміттєпереробний завод у Львові?

logo


Пролити світло на ситуацію допоможе відповідь на офіційний запит до ЛМР від ГО «Львівський прес-клуб».

За скільки і де візьмуть кошти?

На покращення ситуації поводження з твердими побутовими відходами у місті хочуть взяти кредит у Європейського інвестиційного банку на суму приблизно 75 мільйонів євро.

30 з яких планують віддати на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, 45 планують вкласти на будівництво нового полігону та сміттєпереробного заводу на території ТЕЦ-2.

Львівські» додають, що на вирішення сміттєвої проблеми у місті ЛМР також розраховують на 20 мільйонний кредит в євро від ЄБРР.

Хто?

Тендер на розробку проекту майбутнього заводу механіко-біологічної переробки виграв ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство Котлоенергопроект». Планується виділити на будівництво заводу близько 45 мільйонів євро, але точну суму назвуть вже після того як створять проектну документацію.

Також, зараз французька консалтингова компанія «EGIS» допомагає міській раді в розробці стратегії поводження з сміттям у Львова. Скільки заплатили компанії не оголошується, але ЛМР зазначає, що кошти виділили за рахунок гранту від Фонду досліджень та допомоги приватному сектору від французької влади.

Де?

Побудують комплект механіко-біологічної переробки ТПВ на території ТЕЦ-2.

Наразі також тривають пошуки для створення нового полігону. Для розгляду Львівська ОДА виділила два можливих варіанти: на Яворівщині територія Державно-хімічного підприємства «Сірка» та територія кар’єру в селі Добряни на Миколаївщині.

Територію «Сірки» відхилили, адже для будівництва там об’єктів для поводження з ТВП вона не підходить. Територія не відповідає нормативним вимогам та будівельним нормам.

З приводу доцільності використання території кар’єру, то це питання не було вирішене, адже на запити не надала жодних документів (висновки, дозвільних документів). Також ймовірне розміщення полігону для сміття на цій території, бо варіант будування сміттєвого полігонувикликав категоричну незгоду у мешканців району.

Коли?

Проект наразі залишається на етапі розробки, але роботи з створення сміттєпереробного заводу хочуть почати вже в січні-березні 2018 року. Рекультивацію Грибовицього сміттєзвалища планують в кінці року.