Жінку з переломом хребта, що потрапила в аварію біля Перемишля, лікуватимуть у Львові

logo


30 туристів, які розбилися в туристичному автобусі біля Перемишля, вже в Україні, майже 20 ‒ досі залишаються в Польщі. Жінку, що отримала важку травму хребта, екіпаж «медицини катастроф» привіз до Львова. Тепер вона перебуватиме у лікарні швидкої допомоги. До України повертаються й інші постраждалі. Втім, деякі пасажири горе-автобуса досі в Польщі, там на них чекає довготривалий процес лікування.

51-річна пані Марія була пасажиркою автобуса, що днями перекинувся у Польщі. Нещодавно її перевезли до Львова. Стан ‒ середній, та життю її, за словами медиків, уже нічого не загрожує.

Із Перемишля до Львова уродженку Самбора привезли ще напередодні. Транспортували її працівники екстреної медичної допомоги спецтранспортом. Після обстеження медики вирішили: поки що жінка перебуватиме в міській лікарні швидкої допомоги.

«Пані Марія має діагноз перелом хребта, який не загрожує життю, стан є стабільний. Думаю, декілька днів вона проведе на лікуванні в нас і поїде на лікування вже до себе додому. Стабільна ситуація, не загрожує життю. Така травма, яка, думаю, не повинна залишити наслідків на майбутнє для її здоров’я», ‒ каже ортопед-травматолог Василь Рокита.

Скільки ще триватиме лікування у Львові ‒ наразі невідомо. Із жінкою зараз перебувають родичі.

«Мама в стабільному стані, але просто слабка. Навіть тяжко приймати будь-яких відвідувачів, тому що вона від того дуже втомлюється. Просто для такої травми, як у неї, треба багато часу. Думаю, ми тут деякий час пробудемо, потім будемо проходити процес реабілітації вдома», ‒ розповів ZAXID.NET син потерпілої Василь.

Тим часом у Польщі досі залишається 17 українських туристів. Десятеро із них у госпіталях, решта ‒ це родичі, що виявили бажання залишитися із рідними до одужання. Як повідомив туроператор, що віз людей до Відня, страхова компанія «Провідна» покриє видатки на лікування у Польщі.

«Страхова компанія оплачує лікування потерпілих після того, як отримає документи від лікарні. Як тільки вона отримає документи, тобто виписки, вони одразу ж беруть ці документи до роботи і починають їх оплачувати», ‒ розповідає представниця туристичної компанії «Аккорд-тур» Ірина.

Проживання українцям, що залишилися у Польщі, оплачує туроператор «Аккорд-тур», а ось якомога швидше добратися додому потерпілим допомагають консули.

«Декого ще будуть виписувати. Але деякі ще мають дуже тяжкі ушкодження, їх виписувати не будуть до повного одужання. Ті, хто виписався зі шпиталю, мають бути відправлені до України. І пізніше ми на кордоні зробимо їм зелений коридор, щоб вони в чергах не стояли, звичайно», ‒ каже генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня львівський екскурсійний автобус розбився поблизу польського села Лещава-Долішня. Транспорт на серпантині не вписався у поворот і злетів із тридцятиметрового схилу. Внаслідок катастрофи загинули троє людей, ще 50 постраждали. Станом на середу 34 туристи вже повернулися до України.