Жива чи штучна: львівська екологиня розповіла, яку ялинку обрати

logo


На вихідні у Львові запрацювали 18 локацій, де дозволили продавати живі ялинки. Там можна придбати дерева, які були спеціально вирощені в лісгоспах та на підприємствах. Окрім того, в місті продають штучні ялинки. Про те, яке дерево обрати, аби не шкодити природі, Суспільному розповіла екологиня Ірина Миронова.

На вулиці Волоській у Галицькому районі почав працювати ялинковий ярмарок. Там продають живі дерева. Львів’янин Юліан каже, обирає ялинку для дітей.

“Діти люблять живу, краще пахне. Цьогоріч, можливо, трішки дорожче, ніж в минулому році, але плюс мінус десь на такому самому рівні, ще можна торгуватися”, — каже Юліан.

Охочих купити ялинку, за словами продавців, наразі небагато. На збільшення попиту вони очікують вже ближче до Нового року.

“Продаємо від 100 гривень до тисячі, тисячі двохсот гривень. Це залежить від висоти, від краси, від породи”, — каже продавець Сергій.

Живі ялинкиСуспільне Львів

Живі ялинки

Аби запобігти стихійній торгівлі та продажу нелегальних ялинок, поліцейські, представники Держекоінспекції та Муніципальної варти перевіряють у продавців наявність ліцензій.

“Районні адміністрації спільно з Муніципальною вартою і районними відділами поліції патрулюють, дивляться, перевіряють. Залучаються ще представники Екологічної інспекції, які можуть перевірити документи, звідки ялинки, з якого лісгоспу”, — каже начальниця міського відділу торгівлі та тендерної політики Галина Шарко.

Живі ялинкиСуспільне Львів

Живі ялинки

Альтернативою живій може бути штучна ялинка. Такими торгує продавчиня Надія.

“Вартість — від 600 гривень за метр-тридцять і пішли вверх. Може бути і п’ять, шість, тисяч. Все залежить від якості. Я б сказала, зараз попиту на такі ялинки нема. Більше за живими питають”, — каже продавчиня.

Штучні ялинкиСуспільне Львів

Штучні ялинки

Екологиня Ірина Миронова радить обирати живі ялинки, які були зрубані законно. Адже штучні не можна переробити.

“Я би рекомендувала невеличку живу офіційну ялинку з подальшим, після завершення свят, переданням її на станцію компостування. Такі новорічні ялинки або спеціально вирощуються лісовими господарствами, або зрубуються для прорідження насаджених лісів”, — каже Ірина Миронова.

А от ялинки в горщику, за словами Ірини Миронової, не завжди після теплої квартири зможуть прижитися надворі.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону