Зібрали 149 авторів із понад 60 країн: У Львові представили артпроєкт «Місто VS Карантин»

logo


ЛЮДИ

Автори проєкту прагнуть показати глядачам, як пандемія коронавірусу вплинула на повсякденне життя не лише в Україні, але й у світі


Фото: Galnet

Напередодні, 9 жовтня, у Львівському палаці мистецтв відкрили унікальний міжнародний мистецький проєкт «Місто VS Карантин». Це незвичайна просторова фотоінсталяція, доповнена аудіовізуальними ефектами. Авторами проєкту є львівські кінорежисери Сашко та Дарина Балабай. 

«Ми започатковували цей проєкт як дослідницький: що відбувається з містом, його жителями, з усіма тими, хто нас оточує, з тими, хто випадає зі звичної ситуації у незвичну – карантинну. Ми спочатку знімали багато відео під час карантину, коли все було закритим, коли місто було порожнім. Це надихало на думки. Нас зацікавило, що відбувається в інших країнах, бо ми бачили лише новини… Як насправді дізнатися що там? Вирішили написати фотографам, незнайомим людям і запитатися: а як ви?», – розповідає Дарина Балабай.

Автори проєкту мали на меті зібрати унікальні документальні свідчення з різних локацій України та світу, зафіксовані на фотографіях рефлексій міста та його жителів на карантинні обмеження.

«Мета проєкту – обмінятися досвідом. Показати, які зміни загальні відбуваються у суспільстві між людьми. Зрештою, допомогти місту та жителям це сприйняти, якось жити та змиритися з цим і йти далі, не зупинятися, зокрема разом робити якісь культурні проєкти», – зазначає Дарина. 


Mali Penso Israel/United Kingdom

Над створення «Місто VS Карантин» працювали команди кураторів, митців та архітекторів Львова. У проєкті взяли участь 149 авторів із понад 60 країн світу, з усіх континентів планети. Загальна кількість робіт, які представлені на експозиції – 192.

«Серед учасників, які надіслали свої роботи, є як професійні фотографи, так і лікарі, фудблогери, спеціалісти з безпеки, актори, водії, директори музеїв, художники – люди абсолютно різних професій. Нам було цікаво дослідити через фотографію різні групи населення, як вони реагують на карантин», – додає Сашко Балабай.  

Свої роботи Сашку та Дарині Балай надсилали різні люди, серед яких є як відомі митці, які публікуються у світових виданнях, так і аматори. За словами Дарини, іноземці дуже раділи, коли їх запросили взяти участь в офлайнпроєкті. Вони зі задоволенням надсилали фотографії, аби представити свої країни в Україні.


Olha Romanchuk, Lviv Ukraine


Dominik Schulze, Germany

На експозиції можна побачити фото: з Індії, Іраку, Антарктиди, Швеції, Німеччини, Нової Зеландії – практично з будь-якого куточку світу, словом. На світлинах зображені люди, пейзажі, театральні сцени, мистецькі інсталяції, кав’ярні, переходи, квіти, вулиці, медичні маски, танці, дні народження, релігійні обряди та інші грані життя. Кожне представлене фото вміщує у собі глибоку та цікаву історію. 


Фото: Galnet

Світлини автори розмістили на власноруч зробленій конструкції, яку огорнули сіткою. 

«Це тимчасова конструкція: її легко розібрати та зламати. Завдяки сітці ми імітували те, що картини немовби висять у повітрі, ми не хотіли їх розвішувати класично на стінах. Це просторова інсталяція, фактично – артоб’єкт. Сітка, за прайсом, вважається сіткою від птахів. Птахи вони вільні, їм потрібно десь летіти та не зупинятися. Людей же «накрило» коронавірусом: вони зупинилися і майже не ведуть своєї діяльності», – підсумовує Дарина Балабай. 

Артпроєкт супроводжує авторська музика  «Цукрового Кота». Анотацію до виставки написала відома українська художниця Влада Ралко.

До слова, оглянути експозицію «Місто VS Карантин» можна до кінця місяця. Для цього варто попередити організаторів та зателефонувати за номером +38 (067)7074338, Дарина. Адреса: Львів, вулиця Миколи Коперника, 17. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.