«Зимовий» локдаун був не для всіх? Чому Львів так швидко погодився на вимушені канікули

logo


БІЗНЕС

Міський голова Львова заявив: не думає, що економіка зазнає великих утрат через «зимовий» локдаун


Фото ілюстративне: Galnet

З 8 по 24 січня Львів, як і вся країна, пішов на «зимовий» локдаун. На відміну від того періоду, коли оголосили «карантин вихідного» дня, Андрій Садовий не був проти «зимових канікул». Навіть навпаки – охоче розповідав, які установи мали зачинитися, а які могли працювати.

«Закриті промислові магазини, не працюють спортивні комплекси, басейни, але можна вільно купити продукти, працюють аптеки, кава на виніс. Тобто все в рамках тієї постанови, яку прийняв уряд. Тому мені приємно, що рішення про локдаун проговорилося з міськими головами ще в середині грудня, ми його акцептували, людям дали можливість відсвяткувати Різдво, Новий рік», – зазначив 11 січня міський голова Львова.


Андрій Садовий. Фото: Galnet

Економіка не зазнає великих утрат через цей локдаун, припустив Садовий.

«Теперішнє рішення приймали колегіально, тому його треба поважати і виконувати. Не думаю, що економіка зазнає великих втрат, тим більше, що є компенсації підприємцям від держави. Всі підприємства і громадський транспорт працюють, тому рекомендація всім – ходити в масках і дотримуватись дистанції», – додав тоді Андрій Садовий.

Також, зазначив міський голова, гостей у Львові на Різдво було небагато. Хоча великі скупчення туристів біля головної ялинки міста говорили протилежне.


Фото з відкриття головної ялинки міста. Фото: Galnet

Та й у чергах до концептуальних ресторанів Львова, ще до початку локдауну, збиралися натовпи туристів. Можливо через те, що місто встигло «наколядувати» в бюджет дивіденди від туристів, міський голова так легко погодився на «зимовий» локдаун?

Ще у листопаді, під час активної боротьби за крісло мера, Андрій Іванович говорив геть по-іншому. Тоді він та міська комісія з питань ТЕБ і НС до останнього не підтримували рішення Уряду про запровадження «карантину вихідного дня».

« «Карантин вихідного дня» лише у Львові позбавить доходів близько 50 тисяч працівників і власників малого та середнього бізнесу. А ще є їхні сім’ї. Те, що такі непослідовні заходи ніяк не вплинуть на епідеміологічну ситуацію, зрозуміло вже всім», – писав тоді мер на своїй сторінці у Facebook.

Натомість, лише за перший тиждень «зимового» локдауну поліціянти склали більше ста протоколів через порушення карантинних вимог. Про це у коментарі Galnet повідомив заступник начальника Головного управління Нацполіції Львівщини Дмитро Міхалець.

«Ми склали 177 протоколів щодо недотримання суб’єктами господарування  постанови та близько 700 постанов. Їх скаладали на місці, щодо громадян, які у громадських місцях були без масок»,- пояснив у коментарі Galnet Дмитро Міхалець.

Він також зазначив, що рейдові групи активно перевіряли супермаркети та громадський транспорт, аби там перебувала дозволена кількість людей.


Львівська міська рада. Фото: Galnet

Львівська підприємиця Наталія Сінкевич розповіла Galnet, що під час «зимового» локдауну масових штрафів не виписували, хоча поодинокі випадки були.

«Наразі не знаю жодного випадку, щоб підприємців оштрафували. Якщо подивитись у реєстр судових рішень, то там є багато рішень, які суди переважно касують і сенсу у тих постановах, які виписали патрульні, нуль. Ну, хіба так, нахрапом, десь наїхали, щоб план зробити. Кілька випадків, не масово», – розповідає у коментарі Galnet Наталія Сінкевич.

Ажіотажу серед закладів харчування не бачив під час «зимового» локдауну і заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Наголошує: заклади погодилися зачинитися або працювати лише на виніс.

«Цього разу ситуація є дещо іншою, ніж була під час «карантину вихідного дня». Тому що до 8 січня заклади активно працювали. І якщо говорити про заклади ресторанного бізнесу, то до 25 січня вони працювали на доставку. Питання, звичайно, виникають у підприємців, ми зустрічаємось та узгоджуємо їх. Якщо згадувати «карантин вихідного дня», було рішення міської ради, яке чітко визначало, що заклади можуть працювати, тому, коли виникали суперечності, ми відстоювали свою позицію у суді, надавали окрему юридичну допомогу. А зараз протоколи на порушників складають.  Але це зовсім різні ситуації – те, що було під час «карантину вихідного дня» і те, що було під час «зимового» локдауну»,-  пояснює у коментарі Galnet Андрій Москаленко.

Утім, не усі заклади у Львові працювали під час «зимового» локдауну лише на виніс. Таємній клієнтці від Galnet вдалось знайти ресторан, який приймав відвідувачів через центральний вхід, не зважаючи на локдаун і карантинні обмеження. Через сторінку в Instagram Galnet легко забронював столик на 8 людей.

Крім того, у закладі запевнили, що жодних проблем через жорсткий карантин гості не матимуть.

Як припускає у розмові з Galnet політичний оглядач Юрій Ситник, мережа ресторанів, до яких має відношення чинний мер, також могла працювати пори карантин.

«Я чув таку версію, що ті ресторани, до яких має відношення чинний мер, працювали потайки. А міський голова не бунтував через «зимовий» локдаун, бо найближчим часом виборів не буде. А восени це йому було вигідно. Нашому меру, на превеликий жаль, байдуже, на чому піаритись. Їм пандемія перед виборами допомогла. Скільки було гучних гасел, мобільні бригади,  юридичний захист для підприємців, а цього разу – все затихло»,- каже у коментарі Galnet Юрій Ситник.

Економічний експерт Ігор Лисий говорить, цього разу міська влада вирішила відмовчуватися, а мала б підтримати бізнес.

«Від локдауну та карантинних обмежень підприємці мають самі збитки. Місто мало б надати їм цілодобову підтримку. Зокрема, з тих питань, які стосуються тарифів, проблем, пов’язаних з розміром орендної плати. Значна частина малого бізнесу перебуває не у приватній власності, люди орендують приміщення. І міська влада має допомагати підприємцям давати собі раду під час цих викликів»,-  наголошує у коментарі Galnet Ігор Лисий.

Підписуйтесь на нашTelegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.