Зробили ПЛР-тест, коли вже не могла ходити: у Львові рідні померлої від коронавірусу жінки звинувачують медиків

logo


Рідні померлої також заразилися коронавірусом.

У Львові в обласній інфекційній лікарні 16 квітня померла 52-річна жінка, котра мала коронавірусну інфекцію COVID-19. У смерті львів’янки винуватять лікарів, які  начебто відмовлялися робити ПЛР-тест хворій. Але самі медики стверджують, що надали належне лікування, а жінка померла, бо мала хронічне захворювання легень.

Про це розповів син померлої, пише ZAXID.NET.

Розвиток хвороби

Читайте також:

Є чіткий алгоритм: головний медик Львова розповів про дії у разі смерті людини з коронавірусом в будинку

Наприкінці березня жінка звернулася із запаленням легень до першої міської клінічної лікарні ім.Князя Лева, де у неї діагностували обструктивний бронхіт. Її поклали до лікарні, але стан здоров’я лише погіршувався.

ПЛР-діагностику, за словами сина, лікарі відмовились робити. Оскільки зроблений експрестест показав негативний результат. Натомість, коли жінка почала задихатися, медики порадили їй заспокоїтися.

“Казали, що немає необхідності, що експрестест показав негативний результат, заспокоювали. Потім мені казали, що у них не було дозволу робити ПЛР-тест. Коли у неї почалась задишка, то сказали, що це паніка і порадили випити заспокійливе”, – пригадує син померлої.

Читайте також:

В Івано-Франківську від коронавірусу помер лікар-онкохірург

На початку квітня рідні жінки звернулися на гарячу лінію МОЗ, після чого її перевезли до інфекційної лікарні. На той момент, каже син, його матір вже була під кисневою маскою. Згодом її під’єднали до апарату ШВЛ.

“Коли вони її вивезли на візку, бо йти самостійно вже не могла, то в коридорі лікарні взяли ПЛР-мазок”, – розповідає юнак.

Як стверджує син померлої, позитивний результат ПЛР-тесту лікарі отримали 6 квітня, коли жінка три дні провела в інфекційній лікарні. Водночас у Львівській міській рада та у лікарів  медзакладу дати щодо проведення тестування були різними.  

Діагностика

Спочатку на сайті ЛМР йшлося, що результат тесту був 3 квітня. Те ж сказала у коментарі журналістам лікарка померлої жінки. Але, головна лікарка цього медзакладу Джаваіра Джафарова заявила, що насправді мазок на ПЛР-тест у пацієнтки взяли 3 квітня, а не 31 березня.

“Ми зробили ПЛР-тест 3 квітня. Може, вона переплутала. В неї, знаєте, скільки хворих? Могла і наплутати”, – прокоментувала Джаваіра Джафарова.

Читайте також:

У МОЗ розповіли, коли має розпочатися масове тестування українців на антитіла до коронавірусу

Крім того, головна лікарка стверджує, що померлій надали медики всю необхідну допомогу, а її смерть пов’язана із захворюванням легень, а не із датою проведення ПЛР-тест.

“Ця жінка страждала на хронічне обструктивне захворювання легень. А ви знаєте, що дуже погано переносить захворювання люди, у яких є складні супутні захворювання. Вона мала часто раніше хронічні бронхіти, мала торік пневмонію. Коли вона до нас надійшла, то одразу отримала повний курс лікування. Потім ми перевели її в інфекційну лікарню, де вона два тижні лежала”, – каже Джаваіра Джафарова. 

Тим часом рідні померлої вже також перехворіли коронавірусом. Син жінки припустив, що його матір могла заразити пацієнтів, з якими лежала у першій міській лікарні. Водночас у лікарні цю інформацію заперечують і кажуть, що жінка нібито перебувала сама у палаті а у пацієнтів, з якими вона перебувала у відділенні, тести негативні.

Наразі цією справою зайнялися правоохоронці. У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником).

Нагадаємо, у лікарні швидкої допомоги Львові стався спалах коронавірусу. Одразу 56 лікарів опинились на лікарняному, із них більше 20 перебувають в “інфекційці”.

Відео

Коронавірус в Україні: інфікованих знову більше ніж тих, хто одужали

За останню добу виявили майже пів тисячі нових випадків зараження коронавірусом. Тоді як вилікувались 330 пацієнтів. Загалом кількість хворих – 17 330 громадян. Міністерство охорони здоров’я запевняє: щодня обстежують все більше людей, які мають симптоми хвороби.  Більше про коронавірус в Україні

Коронавірус в Україні: інфікованих знову більше ніж тих, хто одужали