«Бескид 2017»: фаворит підкорив нові доріжки

Минулими вихідними на Львівщині пройшли два етапи чемпіонату України з гірських автоперегонів. Змагання відбулись на трасі поблизу Ужоцького перевалу, яку ще не використовували для перегонів.

Раніше для змагань використовували дорогу лише із Закарпатської сторони перевалу. Нова траса для 4-го етапу «Ужоцький кордон» мала довжину 3,6 км, з досить довгими прямими ділянками, тому за прогнозами організатора вона повинна бути надшвидкісною в календарі змагань. По цій дорозі мали змагатися лише в суботу, а наступного дня пілоти мали стартувати на трасі «Ужок», яка також не найповільніша в календарі і добре відома більшості гонщиків.

Але трасу із закарпатської сторони не відремонтували, тож доріжку 5-го етапу довелось замінити.

В цих етапах взяли участь 17 спортсменів, щоправда, автомобілів було трохи менше – за регламентом, на одній машини можуть стартувати двоє пілотів по черзі.

На жаль, «гора» співпала з другим етапом чемпіонату України з ралі, що пройшов в Умані, тому не всі пілоти змогли взяти участь у гірській гонці. Наприклад, минулорічний абсолютний чемпіон «гори» – Борис Ганджа. Він цього вікенду стартував в Умані.

Що цікаво, крім перепаду висоти на трасі також великий «розрив» у віці учасників: Шундаревська Христина 2001 року народження, а Володимир Петренко – 1958-го.

Найпотужніший клас A4 цього разу наповнило лише троє пілотів: дебютант сезону Любомир Кріль, частий учасник «Кубка Лиманів» Ігор Лохман та кількаразовий абсолютний чемпіон із гірських перегонів Володимир Петренко.

В класі А3 фаворитами можна було вважати львів’янина Івана Ракуса та «кільцевиків» Апостолюка та Жовтонога.

В А2 зібралось лише троє пілотів: Ревега, Романчук та Ільїн, а «наймолодший клас А1» взагалі був порожнім.

Найкращий результат показав Володимир Петренко –1.40,18. Цей час він продемонстрував у кваліфікації, а потім пішов дощ, тож у залікових заїздах Петренко, що виступає на Mitsubishi Lancer Evo IX, не повторив цього показника.

У гірських перегонах сумують 2 кращі залікові результати з трьох. Тож у протоколі час у Петренка – 3.17,58.

Друге та третє місця в абсолютному заліку показали Ракус Іван (Honda CRX) та Апостолюк Володимир (Lada 2113). Вони на моноприводних авто обігнали повнопривідних «старшокласників» з класу А4. Відповідно, Ракус переміг у своєму класі А3. В А2 найшвидшим був Ревега Олександр (Lada 21083).

Другого дня дощ тільки став сильнішим, тож темп у всіх пілотів погіршився. Володимир Петренко знову виявився найшвидшим на трасі з часом – 4.03,84. Іван Ракус також повторив результат першого дня і залишився другим, відставши від Петренка на 7,2 сек. А от Апостолюк показав гірший результат, ніж у перший день – четверте місце в «абсолюті» та друге в класі А3. Третє місце в абсолютному заліку показав Лахман.

Тож в А4 та А3 знову перші місця зайняли Петренко та Ракус відповідно. В А2 знову тріумфував Ревега.

Наступний етап чемпіонату пройде на Львівщині по Верецькому перевалу, щоправда, можливі зміни у календарі, і дата проведення може змінитися.