Це не Америка та не Європа: журналісти порівняли дороги Львівщини та Рівненщини (ВІДЕО)

logo


Фото скріншот з відео

Журналісти ТСН порівняли шляхове полотно у Львівській та Рівненській областях. На відрізку у близько 200 кілометрів траси “Київ-Чоп” вдалося досягти небачених для українських шляховиків результатів. А все завдяки тому, що цю частину дороги передали турецькій приватній компанії, яка протягом семи років має виконувати ремонт та опорядження дороги, за це з ЄБРР отримає 39 мільйонів євро, які зараховують Україні як кредит. 

Але результати не примушують себе чекати: 

– Я вперше бачу, щоб до латання доріг ставилися настільки ювелірно, і як результат цього процесу – ідеально рівна латка, яка протримається щонайменше п`ять років, – ділиться журналіст Сергій Гальченко.

Біда облавтодору полягає у тому, що вони ремонтують ями, а слід боротися з причинами – тріщинами. Крім того облавтодори не мають належної техніки, щоб виконувати подібні роботи – як турки. 

Результати роботи турецької компанії суттєво відрізняються від українських облавтодорів через те, що за їхньою роботою стежать французькі інспектори, а будь-які порушення виявляє інформаційна система. Через неліквідацію пошкоджень – штраф. У даному випадку – 100 євро за один день. 

– Ні тобі прокуратури, ні тобі КРУ. Все прозоро, – додає автор сюжету. 

А в порівняння наводять роботу Рівненського облавтодору. Картина – разючо інша. Розмітка – ще з часів будівництва траси. Дорожніх знаків майже не видно. Пратично вся траса вкрита тріщинами. Це так звана дешева та швидка технологія. Латками всіяна вся рівненська траса. 

Але директор Рівненського облавтодору Володимир Квачук пояснює, що мають мало фінансування. 

– Я вважаю, що ми не гірші, а ще й кращі, – заявив він. 

Та навіть якщо українським шляховикам дати таку суму як турками – результат залишиться той самий, впевнений Сергій Гальченко. 

– Частину вкрадуть, а частину витратять на неякісну роботу. 

Під пілотний проект хочуть віддати ще 434 кілометрів траси “Київ-Чоп”. Обслуговування цієї ділянки будуть коштувати 1 млрд. 800 млн. гривень.