“Динамо” – перший володар Суперкубка України з водного поло

Сьогодні, 10 грудня, в Києві відбувся перший в історії українського водного поло розіграш Суперкубка країни. У боротьбі за нього зійшлись дві найсильніші команди України: львівське «Динамо» та харківський «Слобожанець». Львів’яни є володарями Кубка України 2016 року, а харків’яни  – чемпіони України.

Два тижні тому суперники зустрічались у фіналі Кубка України. Основний час завершився нічиєю 8:8, а в серії післяматчевих пенальті сильнішими були львів’яни 4:2. За тим же сценарієм розвивалась і сьогоднішня зустріч.

Перед поєдинком за Суперкубок «Динамо» відмовилось від послуг грузинських легіонерів, які допомагали їм в Кубку України. За словами головного тренера команди Олексія Шведова рішення їх запросити було помилковим, а клуб витратив гроші на ватерполістів, які зіграли нічим не краще, ніж українці.

Краще зустріч розпочали номінальні господарі. Вони не тільки першими відкрили рахунок, а й збільшили перевагу до трьох м’ячів. До кінця періоду «Динамо» вдалось скоротити відрив до двох м’ячів. У другому таймі харків’яни знову збільшили свій відрив до трьох голів, але не втримали перевагу і львів’яни відновили статус-кво.

У третьому періоді «Динамо» не тільки змого зрівняти рахунок, а й вийшло в перед. Проте втримати перевагу, або збільшити відрив не вдалось. «Слобожанець» зрівняв рахунок, чим і встановив остаточні цифри на табло. У четвертому таймі команди грали обережно і не ризикували, тому зарахованих голів вболівальники не побачили. На останній секунді динамівці закинули м’яч, але арбітр не зарахував гол.

Долю матчу як і у фіналі Кубка вирішували пенальті. І знову нерви виявились міцнішими у львівських ватерполістів – 5:6 і кубок їде до Львова.

«Слобожанець» – «Динамо» 6:6 (4:2, 1:1, 1:3, 0:0), по пен. 5:6

Судді: Гончаров С. (МК), м. Дніпро  Черленяк Д. (НК), м. Ужгород

Делегат: Завізіон В. (Київ)

«Слобожанець»: Петров Віталій (К), Бажинов Микита, Однолетков Артур, Апостол Микита, Саліхов Артем, Ермаков Олександр, Абрамов Олександр, Черпак Михайло, Євстратов Вадим, Скрипник В’ячеслав, Наволоков Кирило, Наволоков Ілля, Безязичний Вадим, Гурцкая Деніс, Бакшиньов Олександр

Тренер: Столяров Сергій; Головний тренер: Колтачіхін Сергій

«Динамо»: Волончук Деніс, Маметьев Юрій, Джура Орест, Дядюра Олександр, Грищук Роман, Свіщов Віталій (К), Куликов Ярослав, Бабаєнко Владислав, Алєксєєв Дмитро, Грішин Сергій, Момот Віктор, Нікольский Константин, Шведов Олексій

Тренер: Момот Віктор; Головний тренер: Шведов Олексій

Львівське «Динамо» увійшло в історію, як перший володар Суперкубка України. Цей трофей залишиться в них назавжди, оскільки федерація тільки планує розігрувати перехідний кубок в майбутньому.

А вже через п’ять днів динамівці стартують в чемпіонаті України сезону 2016/2017. Перший тур відбудеться в м. Кам’янське з 15 по 18 грудня. Наразі про участь в чемпіонаті заявили тільки п’ять команд: «Динамо», «Слобожанець», ВК «Маріуполь», ВК «Київ» та  «НТУ-ХПІ» з Харкова.