Громадська рада при міському голові проти того, щоб львівське сміття знову везли до Житомира

logo


Житомир.info: Громадська рада при міському голові проти того, щоб львівське сміття знову везли до Житомира

На одному з засідань виконкому міської ради буде обговорюватися питання щодо можливості знову приймати львівське сміття на єдиному в Житомирі полігоні твердих побутових відходів.

Про це повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин 27 січня під час засідання Громадської ради.

«Хотів вам задати питання. Садовий (мер міста Львова Андрій Садовий, – ред.) звернувся до міст із проханням прийняти по одній-дві машини в день на свої полігони, допомогти Львову. От, ваша думка… В будь-якому випадку, нам треба виносити це питання на виконком, але я хотів би вас почути: що ви думаєте з цього приводу», – звернувся мер до членів Громадської ради.

Дехто із них категорично заперечив проти прийому львівського сміття на полігон у Житомирі. Серед аргументів – зокрема те, що львів’яни самі мають вирішувати цю проблему, беручи кредити в ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу. Члени громадської ради кажуть: зважаючи на те, що перевезення сміття до інших областей обходиться недешево, ліпше ці кошти теж вкласти у будівництво.

При цьому Сергій Сухомлин зауважив, що будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів у Львові триватиме близько 2,5 років, а фінансування може розпочатися в лютому.

«Будівництво такого заводу займе 2-2,5 роки. Вони вже зробили проект, а Європейський інвестиційний банк підтвердив їм заявку про виділення грошей, до того ж, Європейський банк реконструкції та розвитку підтвердив виділення коштів. У лютому піде ратифікація цього через парламент і далі вже піде фінансування», – сказав він.

Після засідання Громадської ради Сергій Сухомлин пояснив журналістам, що у разі згоди виконкому на прийом львівського сміття вантажівки будуть серйозно перевірятися – до цього залучатимуть представників громадських організацій і спеціалістів відповідних служб.

«Є звернення від львів’ян, є звернення від Садового до міст України. З одного боку, хотілось би руку допомоги, бо невідомо, в якій ситуації завтра опиниться Житомир чи будь-яке інше місто України, і правильно, звісно, допомогти Львову з цією проблемою. Рішення можуть бути різними. Це прийом однієї машини під відеокамерою, з перевіркою того сміття під контролем і громадських організацій і відповідних служб. Або ж Житомир заявляє свою позицію, що він не буде приймати сміття. Тому це питання до обговорення і його треба буде обговорити на виконкомі», – сказав мер Житомира.

Нагадаємо, у червні минулого мер Сергій Сухомлин повідомив, що Житомир «підставив плече Львову» і може приймати в день 50-60 тонн сміття, а львівська влада звертаються з проханням про допомогу і до інших міст. Це обурило деяких містян та депутатів міської ради: не зважаючи на запевнення директора КАТП-0628, що сміттєзвалище без проблем може прийняти сміття з Львівщини, ввечері 16 червня кілька десятків людей на околиці Житомира перекрили дорогу сміттєвозам з львівськими номерами. Уже через місяць мер міста Львова Андрій Садовий в офіційному листі Сергію Сухомлину та громаді Житомира пообіцяв забрати сміття.

Як повідомляв Житомир.info, протягом 18 січня на трасі Київ-Чоп у Житомирській області патрульні поліцейські зупинили п’ять вантажівок зі львівським сміттям. За день до цього на посту «Звягель» у Житомирській області патрульні двічі зупиняли автомобіль DAF з львівським сміттям. При цьому мер Львова Андрій Садовий пообіцяв розібратися, чому машину з львівським сміттям зупиняють в Житомирській області.

Житомир.info

Версия для печати