Гросмейстери Vs бійці АТО: хто переміг у запеклому шаховому двобої у Львові (Відео)

logo
113357_grosmejsteri_vs_bijci_ato_hto_peremig_u_z.jpeg


За темою

>
“Вражаюча сила”: як ветерани АТО готуються до “Ігор нескорених” – сюжет

Початківців було 33. Кожен гросмейстер грав одночасно з одинадцятьма, розповідає кореспондент “5 каналу”.

Боєць Василь Поточний у своїх силах упевнений. У шахи грає ще з другого класу. Василь розповідає, що ігрова механіка не раз допомагала у житті. Зокрема, на війні, коли у 2014 році воював на сході у складі 24-ї механізованої бригади.

“Шахи мені допомогли вижити на війні. Були прорахунки, і мені вдавалось передбачити різні варіанти. Війна – це, можна сказати, спорт. Треба передбачувати ситуації. Треба моделювати ситуації і розуміти, що в цій ситуації ти повинен вижити. Десь воно мені допомагало”, – каже боєць.

Утім, дізнавшись ім’я суперника, у своїй перемозі Василь вже не настільки впевнений. Змагатися йому випало з міжнародним гросмейстром – Олександром Белявським. Професійний гравець зізнається, що за час спортивної кар’єри зіграв сотні партій із різними шахістами. Але і для нього цей досвід виявився для нього новим.

“Я прийшов сюди, щоб їх привітати, вклонитися їм, бо вони захищають наше мирне життя і дають нам змогу жити нормальним життям у той час, як вони ризикують своїм”, – пояснює гросмейстер.

Чемпіонки світу сестри Марія та Анна Музичук – також у грі. Про суперників-початківців відгукуються з повагою. Втім, шансів на перемогу не обіцяють.

Шахове поле вимагало не меншої уваги, ніж на справжньому полі бою, кажуть військові. Перший мат сьогодні поставили за 20 хвилин. А ще за 10 хвилин – гру завершили.

Хто ж переміг у двобої – досвідчені майстри чи військові з АТО – дізнайтеся у сюжеті:

 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Відео за темою

А поділитися?Вам має сподобатись...